Te trzy skuteczne ćwiczenia szyi mogą pomóc w łagodzeniu bólu szyi i głowy

Czy czujesz się źle z powodu bólu szyi i głowy? Te 3 proste ćwiczenia mogą pomóc w zwalczaniu nieprzyjemnego dyskomfortu.

Ból szyi może być spowodowany nadwyrężeniem szyi w wyniku siedzenia przed komputerem lub wpatrywania się w ekran telefonu komórkowego. Problem ten dotyczy wielu osób. Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego jest częstym problemem.

Zmiany zwyrodnieniowe mogą pogłębiać się z wiekiem, zwłaszcza u osób prowadzących siedzący tryb życia. Otyłość, predyspozycje genetyczne, urazy kręgosłupa szyjnego, osteoporoza i zabiegi chirurgiczne to możliwe przyczyny spondylozy szyjnej.

Najczęstsze objawy zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego to:

  • Nawracające bóle głowy lub migreny
  • Ból szyi i ramion
  • Przy obracaniu głowy występują skurcze mięśni szyi
  • Promieniujący ból od szyi do ramion i barków
  • Zawroty głowy
  • Sztywność karku

Powyższym dolegliwościom można zapobiegać, podejmując następujące kroki

Istnieje kilka ćwiczeń, które mogą pomóc pozbyć się bólu, jeśli czujesz się bardzo niekomfortowo. Aby rozluźnić mięśnie, namocz ręcznik w ciepłej wodzie i połóż go po jednej stronie szyi.

Ćwiczenie pierwsze

Połóż matę na płaskiej powierzchni i połóż na niej ręce. Połóż dłonie na kolanach i wyprostuj plecy. Wykonując wdech, odchyl głowę do tyłu i zrób wydech. Następnie delikatnie poruszając głową, przesuń ją do przodu. Ćwiczenie to należy powtórzyć około dziesięciu razy.

Ćwiczenie drugie

Zachowaj pozycję jak w poprzednim ćwiczeniu. Ręce powinny znajdować się za głową. Połóż ręce za głową i weź głęboki wdech.

Ćwiczenie trzecie

Pozostań w tej samej pozycji. Połóż prawą rękę na skroni czaszki, a lewą unieś do góry. Powtórz pięć razy. Następnie wykonaj głęboki wydech i przechyl głowę w prawo.

Delikatnie przechyl ją w kierunku obojczyka.

error: Treść zabezpieczona !!