To jedno z najlepszych istniejących ziół leczniczych: Lekarze są zaskoczeni

Te roślinę możesz spotkać wszędzie- na łące, pastwisku, polu, w ogródku, a nawet w środku miasta. Rośnie na każdym podłożu, nie mając szczególnych wymagań.

Z racji tego, że jest tak powszechna, często uważana jest za pospolity chwast, który niczym szczególnym się nie wyróżnia. Jednak ten kto tak myśli jest w wielkim błędzie. Babka lancetowata inaczej babka zwyczajna, bo to o niej mowa, to jedna z najlepszych roślin leczniczych, jakie możemy spotkać.

Już nasi przodkowie traktowali te roślinę nie tylko jako produkt spożywczy ale również jako zioło lecznicze. Walory zdrowotne szczególnie spotykane są w liściach tej rośliny, która była znana już w starożytności. Zdrowotne właściwości babki lancetowatej docenili także Indianie, którzy używali tej rośliny do zbijania gorączki, usuwania toksyn z organizmu oraz do leczenia ran.

W liściach babki lancetowatej możemy znaleźć wiele polisacharydów, fitosteroli, kwasów organicznych, flawonoidów oraz drogocennych związków mineralnych. Dzięki temu ta pospolicie występująca roślina bezpiecznie i skutecznie usuwa zalegające w organizmie toksyny, poprawia pracę układu trawiennego, moczowego i oddechowego. Roślina ta jest przydatna gdy walczymy z wrzodami żołądka, stanem zapalnym układy moczowego i oddechowego, a także przy biegunce.

W jakich sytuacjach warto sięgnąć po babkę lancetowatą: 

problemy z układem trawiennym– dobroczynnym rozwiązaniem w przypadku choroby wrzodowej żołądka oraz biegunki może okazać się wywar sporządzony z suszonych liści babki lancetowatej. Aby go wykonać wystarczy zalać liście gorącą wodą i zagotować, a następnie odcedzić wywar. Najlepsze efekty możemy uzyskać spożywając 2-3 razy dziennie po pół szklanki leczniczego naparu;

liszaj, wypryski, wysypka– przy takich problemach skutecznie może pomóc nam maseczka sporządzona z liści babki lencetowatej. Swoim działaniem skutecznie i szybko przywróci skórze zdrowy i promienny wygląd, jednocześnie wnikając głębiej i poprawiając kondycje naszej skóry. Aby ją wykonać należy zmiksować liście babki z łyżką oliwy z oliwek i jednym żółtkiem. Taką maseczkę nałożyć na 15 minut po czym zmyć letnią wodą;

opuchlizna i obrzęki– liście babki lancetowatej można traktować jako kompresy na obrzęknięte i opuchnięte miejsca. Po kilku godzinach przykładania liści tej rośliny obrzęk powinien ustąpić.

infekcje górnych dróg oddechowych– dzięki zawartości śluzu, babka lancetowana działa wykrztuśnie, dzięki czemu szybko i bezpiecznie można uporać się z katarem czy kaszlem. W tym celu najlepiej sporządzić sok z liści babki lancetowatej.

problemy skórne w obrębie głowy i łupież- aby skutecznie pozbyć się łupieżu oraz przetłuszczających się włosów należy sporządzić wywar z liści babki i stosować go jako wcierka bądź płukanka na skórę głowy. Efekty powinny być widoczne już po kilku dniach;

skaleczenia, owrzodzenia i rany– w zależności od naszych preferencji można tutaj wykorzystać babkę lancetowatą na kilka sposobów- między innymi jako wywar, bądź sok. Na skaleczenia z dokładnie oczyszczonych i umytych liście babki zwyczajnej możliwe jest zrobienie kompresu;

zapalenie spojówek– przy tej dolegliwości niezastąpiony może okazać się wywar z liści babki lancetowatej. Warto przyłożyć nasączone w wywarze waciki do powiek i poczekać około 15 minut;

stany zapalne gardła, dziąseł i jamy ustnej- w tym przypadku wykorzystujemy sok lub wywar z babki lancetowatej jako płukanka.

Każdą decyzję, jaką podejmujemy, a jaka dotyczy zdrowia wymaga konsultacji lekarskiej. Zanim skorzystasz z leczniczych właściwości jakiejkolwiek rośliny spotkaj się z lekarzem i porozmawiaj z nim na ten temat. 

error: Treść zabezpieczona !!