Jest to najlepszy i najbardziej opłacalny sposób na odchwaszczanie betonu, tarasów i całego ogrodu.

Najlepszy sposób na pozbycie się chwastów za grosze

Chcesz znaleźć najlepszy sposób na pozbycie się chwastów w ogrodzie lub na ulicy? Nie chcesz wydawać dużo na drogie produkty. Jesteś we właściwym miejscu. Oto odpowiedź na wszystkie twoje problemy ogrodnicze.

Domowe sposoby na zwalczanie chwastów

Chociaż próbowaliśmy wielu różnych metod, aby wyeliminować chwasty z naszego ogrodu, okazało się, że produkt, którego używamy, jest tak silny, że wymaga dodatkowej uwagi podczas jego stosowania. Oznacza to, że musisz uważać na to, gdzie produkt jest stosowany i upewnić się, że nie ma on bezpośredniego kontaktu z żadnymi innymi roślinami.

W tym celu można użyć zwykłej igły. Do innych miejsc (tj. Można również użyć tradycyjnego opryskiwacza do Inne miejsca (np. Mieliśmy do czynienia z mchem na bruku naszego tarasu. Nie był to jednak problem, gdyż do pozbycia się go użyliśmy zwykłego opryskiwacza.

Przygotowanie

Aby zrobić środek chwastobójczy, który jest skuteczny i niedrogi, będziesz potrzebował tych składników:

  • 1 litr białego octu
  • 125 g soli kuchennej
  • 15 mililitrów mydła (w płynie)
  • pusta butelka o pojemności 1,5 litra
  • lejek

Wykonanie

Najpierw umieść lejek w butelce z wodą, a następnie przelej przez niego sól.
Następnie dodaj olej i mydło. Kiedy już dokładnie wymieszasz składniki, możesz je teraz wykorzystać! Teraz możesz zrobić swój własny środek chwastobójczy.

Istnieją inne sposoby zwalczania chwastów

Domowe środki chwastobójcze są bezpieczniejsze niż powszechnie stosowane środki chwastobójcze i bardziej przyjazne dla środowiska. Istnieje wiele innych sposobów na utrzymanie piękna i zdrowia Twojego ogrodu, które są równie skuteczne, ale mniej kosztowne niż ten sugerowany.

Być może nie wiedziałeś, że gorąca woda, ocet i sól mogą być używane do zabijania niechcianych chwastów. Wszystkie te opcje są przyjazne dla środowiska, niedrogie, niezawodne i bardziej wydajne niż czasochłonne mechaniczne pielenie.

Sól

Zrób roztwór soli z wodą i wylej go na chwasty. Użyj soli i wody, aby stworzyć mieszankę w proporcji 1:13. Dodaj 3 szklanki wody do 1 szklanki soli. Możesz posypać sól bezpośrednio na szkodniki, jeśli mieszanka nie jest skuteczna.

Ocet

Czy wiesz, że ocet może być stosowany jako naturalny środek chwastobójczy. Jest to naturalny herbicyd, który kontroluje chwasty, które zjadają wodę i składniki odżywcze z upraw ze względu na swoje właściwości chemiczne. Użyj białego octu, aby unieszkodliwić chwasty.

Wystarczy wlać go do opryskiwacza, a następnie zastosować go na roślinach. Opryskiwanie niechcianych roślin rano to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli świeci słońce. Słońce zwiększa skuteczność octu.

Ocet i płyn do mycia naczyń

Ocet ponownie pojawia się na liście. Czyż nie jest to najlepszy preparat do walki z chwastami? Możesz również połączyć ocet z mydłem do mycia naczyń, jeśli potrzebujesz mocniejszego preparatu. Zmieszaj 1 litr octu z 5 ml płynu do mycia naczyń. Następnie dokładnie wymieszaj, aby się nie spieniły. Taką mieszankę możesz zastosować na swoim parkingu lub w fugach swojego patio.

Gorąca woda

Gorąca woda może być używana do zabijania chwastów, ale być może nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Jest świetna do zabijania roślin, które przerosły różne powierzchnie. Jeśli zmagasz się z pozbyciem się chwastów na schodach, bramach wejściowych lub innych miejscach w ogrodzie, wrząca woda może być najlepszym rozwiązaniem.

Należy zalać chwasty wrzątkiem, a następnie odczekać. Wrzątek może być użyty kilka razy, aby wyleczyć większe korzenie.

Mąka kukurydziana

Mąka kukurydziana hamuje kiełkowanie i wzrost nasion roślin. Jest więc idealna do powstrzymania kiełkowania chwastów. Metoda ta może być stosowana na roślinach, ale nie należy ich posypywać. One również stracą zdolność do prawidłowego wzrostu.

Gazety

Gazeta jest niespodziewanym wrogiem wszystkich chwastów. Aby przetrwać, rośliny wymagają światła słonecznego. Aby je zlikwidować, trzeba po prostu odciąć im dostęp. Jak to zrobić? Gleba powinna być namoczona w wodzie. Następnie należy umieścić gazetę nad podopiecznymi. Na koniec przykryj glebę ściółką.

Gotowe!

error: Treść zabezpieczona !!