Długie życie i piękno na wieki – To Cię uszczęśliwi każdego dnia.

Rozpocznij dzień z gimnastyką – to Twój pierwszy krok.

Energii przypływ oraz właściwe rozciąganie kręgosłupa, stawów i szyi zapewni Ci ta specjalnie dobrane ćwiczenia rozciągające. Już oceniliśmy ich skuteczność, teraz pora, abyś sam się przekonał.

Rozciąganie – jak to robić?

Pierwsze ćwiczenie

Stań przy ścianie, z biodrami, piętami, plecami i głową dotykającymi jej powierzchni. Twoje ciało niech tworzy linię prostą, a ramiona, wzniesione nad głową, niech przylegają do ściany. Wdychając głęboko, unieś ręce, zaczynając od palców, a kończąc na przedramionach.

Z wydechem pozwól ramionom się rozluźnić i oddychaj wolno i głęboko kilkakrotnie. Ćwiczenie to powtórz między trzy a pięć razy.

Drugie ćwiczenie

Stań prosto, z rękoma zgiętymi w łokciach przed twarzą, plecy trzymaj wyprostowane. Oddychając głęboko, podnieś jedną rękę w górę, odwracając dłoń na zewnątrz, jakbyś coś odpychał, a głowę skieruj w stronę tej dłoni. Druga ręka niech spoczywa wyciągnięta w dół. Po wdechu, gdy unosisz rękę, wyciągnij drugą w przeciwnym kierunku.

Po powrocie do wyjściowej pozycji z kolejnym wdechem, teraz ćwiczenie wykonaj w odwrotnej kolejności. By napiąć ramiona i kręgosłup, staraj się wyciągnąć je maksymalnie. Te dwa proste ćwiczenia dodadzą Ci energii i odpowiednio rozciągną Twoje ciało. Mimo ich prostoty, natychmiast odczujesz przypływ siły i energii.

I pamiętaj, cały dzień możesz przeżyć w szczęściu!

error: Treść zabezpieczona !!