Jak czyścić toaletę bez zbędnej chemii – Doskonale usuwa kamień i osady. Prosto i skutecznie

Brud i kamień zbierające się w trudno dostępnych zakamarkach toalety to prawdziwa zmora. 

Ich dokładne posprzątanie wydaje się niewykonalnym zadaniem. Skutkuje to nie tylko nie przyjemnym widokiem, ale może też spowodować poważniejsze problemy w łazience, na przykład przez zatkanie rur.

Na szczęście istnieje bardzo łatwy sposób na dokładne posprzątanie całej toalety i pozbycie się niechcianych osadów oraz kamienia bez użycia silnych chemicznych środków.

Na początek należy pozbyć się wody z toalety. W tym celu przygotuj małą butelkę bez zakrętki.

Zanurz jej szyjkę w wodzie i ściśnij kilka razy, aż do butelki zassie się woda. Unieś ją wtedy zdecydowanym ruchem, wylej wodę do zlewu. Ta czynność zajmie ci około 15 minut, jest jednak niezbędna. W trakcie czyszczenia w toalecie nie może znajdować się woda.

Gdy pozbędziesz się już wody, wsyp do środka toalety sodę oczyszczoną. Rozprowadź ją starannie po całym wnętrzu muszli.

Pozostaw toaletę w tym stanie na mniej więcej pół godziny. Po tym czasie spłucz sodę najpierw octem, a później kilkoma wiadrami wody.

Na koniec warto jeszcze posmarować krawędź toalety oraz dozownik kostki do WC pastą do zębów. Ten zabieg zapewni ochronę przed bakteriami i nieprzyjemnym zapachem. Posprzątana tą metodą toaleta zachowuje czystość i świeżość przez dłuższy czas.

error: Treść zabezpieczona !!