Możesz uzyskać nawet 15 kg ogórków z jednej rośliny: Metoda, dzięki której będziesz miała obfite zbiory

Jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy dla ogrodnika są własne plony.

Posiadacze ogródków często zadają sobie pytanie, w jaki sposób posadzić rośliny na małym kawałku ziemi, uzyskując przy tym jak największe rezultaty.

Na szczęście istnieje na to recepta – dzięki niej osiągniesz nawet do 20 kilogramów ogórków, hodując je na niewielkiej powierzchni. Istotne jest to, aby rozsady miały komfortowe warunki do rozwoju.

Potrzebują one miejsca, które zapewni im wysoką temperaturę. Do tego będzie potrzebne wiaderko, najlepiej plastikowe, wypełnione skoszoną trawą do ¾ jego objętości.

Następnie warstwę trawy przykrywamy ziemią. Należy pamiętać o odpowiednim, stopniowym podlewaniu naszych roślin.

Nada się do tego dwulitrowa butelka z korkiem, na przykład po wodzie mineralnej. Napełniamy ją wodą i wkładamy do wiaderka do góry dnem.

W następnej kolejności przebijamy denko, wkręcając w nie metalową śrubę. Później wyciągamy ją, pozostawiając w ten sposób mały otwór.

Dzięki temu woda będzie powoli wypływać, nawadniając przy tym ziemię. Następnie należy wyjąć butelkę z ziemi i delikatnie ją odwrócić, wkładając przy tym w poprzednie miejsce.

W przygotowanej przez nas glebie musimy wykopać dołek – głęboki na około 10 centymetrów. Wsadzamy do niego sadzonkę ogórka, po czym dociskamy glebę dookoła.

Należy zrobić to dokładnie, aby ziemia okalała rozsadę. Do kolejnego kroku potrzebne będą trzy patyczki – będą one stanowić podpórkę dla rosnącej rośliny. Należy włożyć je tuż przy sadzonce.

Gdy już to zrobimy, odstawiamy wiaderko na około godzinę. Po tym czasie nawadniamy obficie nasze ogórki.

Warto wspomnieć, że dzięki posadzeniu roślinek w wiadrze unikniemy insektów. Nie lubią one nawodnionej ziemi, dzięki czemu nie zalęgną się w niej.

W momencie, gdy wlana przez nas woda zdąży wsiąknąć, należy ponownie podlać sadzonkę. Robimy to tak, aby woda znajdowała się lekko ponad powierzchnią gleby.

Następnie owijamy ogórka wąsami dookoła wcześniej wbitych patyczków. Później, gdy ciecz zdąży wsiąknąć, dodajemy ziemię. Musi ona sięgać do krawędzi wiaderka.

Dzięki powyższej metodzie hodowanie ogórków będzie możliwe nawet na najmniejszych powierzchniach – na przykład na balkonie.

error: Treść zabezpieczona !!