Wlej to do bębna i pozbądź się kamienia i pleśni z pralki – oto skuteczny sposób na jej wyczyszczenie

Świetny domowy trik, który gwarantuje efekt. Raz wlejesz do bębna pralki, a cały kamień i pleśń znikną na dobre!

Rady te są od znajomej, której mąż jest mechanikiem pralek pracującym w swoim fachu już wiele lat. Ich pralka aż od 20 lat pracuje bez żadnych zastrzeżeń. Nie ma w niej ani kamienia, pleśni, ani nieprzyjemnego zapachu.

Bardzo szybko usuniesz kamień

Do usunięcia osadu kamienia używamy kwasku cytrynowego. Jest to najprostsze rozwiązanie. Wsypujemy od 100 do 200 gramów kwasu cytrynowego do dozownika przeznaczonego na detergent.

Następnym krokiem jest włączenie prania na 60 stopni. Jest to bardzo prosty i nie wymagający dużo pracy sposób na pozbycie się kamienia oraz osadu z pralki.

Dozownik na detergent będzie czysty

Dzieje się tak, że po pewnym okresie czasu, nasz dozownik zatyka się i niestety pojawia się w nim pleśń.

Ale sposób na pozbycie się tego problemu jest również bardzo prosty. Bierzemy dozownik, moczymy pędzel lub gąbkę w wodzie, a potem w kwasku cytrynowym. Powstanie pasta. Wyczyść nią dozownik. Następnie go wypłucz i już gotowe. Twój dozownik jest czysty, bez pleśni i nie jest zatkany.

Sposób na gumową uszczelkę

Potrzebujemy wymieszać jedną łyżkę kwasku cytrynowego z jednym litrem wody. Zanurzamy w powstałej mieszaninie szmatkę i czyścimy nią gumową uszczelkę. Czy to pleśń, zarazki czy brud – wszystko zniknie.

Jeśli zastosujesz powyższe rozwiązania dotyczące pralki, to możesz być pewny, że będzie ona działała bez zastrzeżeń i awarii przez wiele lat i będzie niesamowicie czysta.

error: Treść zabezpieczona !!