Prosty 6 minutowy trening całego ciała. „Ćwiczenie niewidzialne” opracowane przez lekarza Wojskowego na szybką utratę wagi.

Ten zestaw ćwiczeń był najbardziej popularny w latach 80-tych, został opracowany przez pułkownika służby medycznej, który był również autorem ponad 70 prac naukowych. W tym artykule przedstawimy ćwiczenia wchodzące w zestaw tzw. „ćwiczenia niewidzialnego” i omówimy jego zalety.

Dla kogo to właściwie jest?

Z tego zestawu ćwiczeń może korzystać dosłownie każdy i w dowolnym momencie. Szczególnie poleca się go dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Ten zestaw ćwiczeń nadaje się także szczególnie dla osób z natury leniwych, ponieważ nie wymaga on dużego zaangażowania i wygospodarowania dodatkowego czasu.

Będą one świetne także dla osób z nadwagą, aby pomóc im wdrożyć się w aktywność fizyczną i pokazać jak wiele można zdziałać, robiąc tak niewiele.

Ile trwają i jak często wykonywać ćwiczenia?

Cały trening składa się z 8 prostych ćwiczeń i trwa około 6 minut. Dla uzyskania najlepszych efektów wskazane jest, aby powtarzać je 1 raz co 60 minut. Taka częstotliwość powtórzeń, ma na celu nauczyć nasze ciało automatycznego wykonywania tej sekwencji, abyśmy nie musieli wcale się na nich skupiać.

Jest to tym szczególniej możliwe, że ćwiczenia polegają na napinaniu i rozluźnianiu konkretnych partii mięśni i można je wykonywać w dowolnej pozycji, o dowolnym czasie i miejscu.

Sekwencje „Niewidzialnego Ćwiczenia”

1. Podnoszenie pięt

Możesz wykonywać to ćwiczenie w absolutnie dowolnym miejscu, stojąc lub siedząc! Unieś pięty do góry i napnij przy tym łydki. Następnie ustaw pięty na podłogę. Powtórz to ćwiczenie 40 razy.

2. Podnoszenie palców.

Aby wykonać to ćwiczenie dociśnij pięty mocno do podłogi, następnie unoś w górę jedynie palce stóp. Powtórz to ćwiczenie 40 razy.

3. Praca mięśni kulszowych

Napnij mięśnie w odcinku kulszowym kręgosłupa najmocniej jak potrafisz. Wytrzymaj z tak napiętymi mięśniami kilka sekund, następnie rozluźnij pozycję. Powtórz to ćwiczenie 50 razy.

4. Napinanie mięśni brzucha

Ćwiczenie to uwzględnia szczególnie przepływ i sposób oddechu w naszym organizmie. W czasie jego wykonywania, należy brać wdech przez nos, a wypuszczać powietrze ustami. Brzuch napnij w momencie brania wdechu i trzymaj pozycję do momentu wydechu. Po kilku powtórzeniach, odczujesz przyjemne rozluźnianie mięśni podczas wydechu. Powtórzy to ćwiczenie 20 razy.

5. Praca mięśni łopatkowych i barkowych

Ćwiczenie to wymaga odpowiedniej postury ciała. Plecy wyprostuj, ramiona wyciągnij w tył, następnie ściągnij do siebie łopatki. Pamiętaj o odpowiednim rytmie wdechu i wydechu, Powtórz to ćwiczenie 20 razy.

6. Zaciskanie pięści

To proste ćwiczenie polega jedynie na zaciskaniu pięści. Zaciśnij więc swoje dłonie najmocniej jak potrafisz, chwilę wytrzymaj i rozluźnij pozycję. Powtórz to ćwiczenie 50 razy,

7. Odwracanie głowy

To jedyne z całego zestawu ćwiczeń, które może być zauważone przez innych. Bardzo starannie i powoli obracaj głowę o 90 stopni najpierw w jedną, a następnie w drugą stronę.  Powtórz to ćwiczenie 20 razy.

8. Rozciąganie podbródka

Usta możesz otworzyć lub zamknąć. Wyciągnij brodę do przodu, następnie zakryj dolną wargę, górną wargą. Jest to świetne ćwiczenie na pozbycie się podwójnego podbródka! Powtórz to ćwiczenie 20 razy.

Zalety „Niewidzialnego Ćwiczenia”

  • pobudza procesy krążenia krwi
  • przyspiesza metabolizm
  • angażuje nieczęsto używane mięśnie ciała
  • aktywuje pracę narządów wewnętrznych
  • zwiększa spalanie tłuszczu
  • nie wymaga dodatkowej organizacji czasu wolnego
  • można wykonywać je wszędzie i zawsze
  • eliminuje przeciążenie limfy, pobudza jej krążenie we krwi

Przedstawiony zestaw ćwiczeń jest bardzo prosty i możliwy do wykonania właściwie w każdym miejscu i o każdej porze. Częstotliwość powtórzeń pozwoli na zautomatyzowanie tego procesu przez nasze ciało. Spróbuj sam/sama! Przekonaj się o fantastycznych efektach bez większego wysiłku!

error: Treść zabezpieczona !!