Nie uwierzysz, jakie metody na pobudzenie i wzrost energii wewnętrznej odkryliśmy.

Możliwe, że poczujesz brak energii i nawet picie kolejnej kawy Ci nie pomoże.

Przez próbowanie nietypowych, lecz efektywnych sposobów jak noszenie pomarańczowych okularów czy stanie na głowie, zyskasz szybki zastrzyk energii.

Podczas masowania uszu, stymulujesz punkty akupresury, które zwiększają energię w całym ciele i usprawniają krążenie krwi. Nie jest konieczne używanie specjalnych technik – wystarczy, że zaczniesz masować uszy, kiedy poczujesz się zmęczony.

Jeżeli chodzi o pomarańczowe soczewki, ich noszenie może być rozwiązaniem na zakłócenia produkcji melatoniny spowodowane przez niebieskie światło ekranu podczas oglądania telewizji przed snem.

Zimny prysznic rano to kolejny sposób – choć gorący prysznic może być relaksujący, to zimny zapewni Ci boost energii. Organizm, starając się utrzymać ciepło, zwiększa tempo oddychania, zużycie tlenu i tętno.

Jeśli jesteś zmęczony, spróbuj zjeść dwa kiwi. Są one bogate w witaminę C i potas, które dają energię. Badania potwierdzają, że spożywanie dwóch kiwi dziennie może pomagać zmniejszać uczucie zmęczenia i depresji, a także dodawać energii.

Zapisywanie, za co jesteś wdzięczny w dzienniku, także może być pomocne w poprawie jakości snu, poczuciu relaksu i szczęścia. Głośna muzyka, zwłaszcza taka, która przynosi pozytywne wspomnienia, potrafi poprawić nastrój i zwiększyć energię. Podczas długiej podróży do pracy, włóż słuchawki i włącz swoją ulubioną playlistę.

Nie zapominaj o śniadaniu, ponieważ badania dowodzą, że osoby, które spożywają ten pierwszy posiłek, czują się lepiej, mniej zestresowane i są bardziej wytrzymałe przez resztę dnia, w porównaniu z tymi, którzy go omijają.

error: Treść zabezpieczona !!