Mozaika z galaretki to prawdziwy hit. Pyszny deser z galaretki tylko z 4 składników

Ciasta w cukierniach zachwycają swoim wyglądem, każdemu ślinka cieknie.

Jednak nie jak zrobione domowe ciasto, mamy pewność do jego składu. Przedstawiamy propozycje szybkiego i pysznego ciasta jedynie z 4 składników, co najważniejsze bez pieczenia, wyjdzie ono każdemu.

Składniki:

  • 950 ml wody
  • 90 g galaretki wiśniowej
  • 90 g galaretki cytrynowej
  • 90 g galaretki kiwi
  • 500 g skondensowanego mleka
  • 20 g żelatyny

Wykonanie

Zaczynamy robienie ciasta od przygotowania pysznych galaretek. Galaretki wsypujemy do trzech oddzielnych misek. Do każdej galaretki wlewamy 300 l wrzącej wody, dokładnie mieszając do całkowitego rozpuszczenia galaretek.

Czekamy aż, galaretki wystygną, następnie wkładamy je na 2 godziny do lodówki, aby mogły zastygnąć i można było łatwo je łatwo pokroić. Żelatynę zalewamy 50 ml, odstawiamy na 10 min, aby napęczniała. Następnie żelatynę rozpuszczamy w mikrofalówce lub zapewniamy jej kąpiel wodną i mieszamy ją z mlekiem skondensowanym.

Zastygnięte galaretki kroimy w niewielkich rozmiarów kostkę, przekładamy do formy i zalewamy skondensowanym mlekiem połączonym z żelatyną. Deser odstawiamy na 8 godzin do lodówki. Po tym czasie otrzymamy pyszny deser o lekko delikatnie kwaskowatym smaku, które zapewniają owocowe galaretki.

Ten deser możemy przygotować również na bazie spodu biszkoptów z paczki. Kolejną dodatkową opcją na zrobienie tego ciasto jest zrobienie spodu ciasta ze zmielonych za pomocą blendera kruchych ciasteczek.

Zmielone ciastka ułóż na spód formy do ciasta, odstaw na 2 godziny do lodówki, a dalej postępuj zgodnie z powyższym przepisem.

error: Treść zabezpieczona !!