Zagotuj 2 liście laurowe z goździkiem i pij codziennie tą herbatę – ratuje przed bólem stawów i pleców.

Herbata z goździkami, idealna do walki z bólem pleców i stawów. Wystarczą dwa liście laurowe i goździk i napar gotowy.

Leczenie dolegliwości naturalnymi metodami, tak jak kiedyś robiły to nasze babcie, coraz częściej wraca do łask w dzisiejszych czasach. Kiedy coś boli, najlepiej spróbować załagodzić sytuację tym, co mamy pod ręką w domu. Taka herbatka przyrządzona z liści laurowych i goździka ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Bolesne bóle kręgosłupa to w dzisiejszych czasach istna plaga, dolegliwości te występuję zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Duży wpływ ma na to styl życia, brak dostatecznej ilości ruchu, siedzący tryb, ale też nie rzadko przeciążenie.

Wpływ na choroby kręgosłupa mają też predyspozycje genetyczne, podeszły wiek danej osoby lub nadwaga. W rezultacie ból doprowadza do znaczącego obniżenia jakości życia.

Na szczęście mamy do dyspozycji naturalne składniki, które zazwyczaj bez problemu można znaleźć w każdej kuchni, a które pomogą złagodzić wszelkie patologie związane z bólem kręgosłupa i stawów. Połączenie liści laurowych i goździków mają liczne właściwości zarówno w stosowane razem, jak i każdy z osobna.

Herbata z liści laurowych i goździków

Składniki do sporządzenia naparu:

• dwa liście laurowe
• trzy goździki
• 300 ml wody

Przygotowanie:

Liście laurowe zalej wodą i doprowadź do wrzenia – gotuj przez 5 minut. Pod koniec tego czasu wyłącz palnik, dodaj goździki i przykryj naczynie, tak żeby herbata mogła spokojnie się zaparzyć. Zostaw na 15 minut.

Następnie odcedź napar i pij dwa razy dziennie. Kurację powtarzaj przez dziesięć dni, po tym czasie koniecznie trzeba zrobić sobie przerwę.

Staraj się uważać, żeby nie nadwyrężać za bardzo pleców. Oto kilka dodatkowych wskazówek:

• regularnie wykonuj ćwiczenia rozciągające
• dbaj o to, żeby wzmocnić mięśnie brzucha
• utrzymuj prawidłową postawę ciała
• rób sobie przerwy, gdy zbyt długo siedzisz i przejdź się
• wybierz odpowiedni materac i
 poduszkę
• staraj się dbać o prawidłową wagę

Ważna informacja:

Te dwie przyprawy spożywane w nadmiarze lub nieregularnie mogą powodować wiele reakcji ubocznych, dlatego ważne jest, aby zasięgnąć opinii lekarza.

error: Treść zabezpieczona !!