Wystarczy spożywać jeden produkt: Lekarze zaskoczeni skutecznością. Tarczyca jak nowonarodzona.

Na zaburzenie funkcji tarczycy ma wpływ wiele czynników, a wśród nich można wyróżnić te na które nie mamy wpływu i te, które możemy skutecznie ograniczyć. Czynniki zaburzające działanie tarczycy to m.in. zanieczyszczenie środowiska. Ale istnieją również czynniki, które możemy ograniczyć albo zupełnie wyeliminować.

Do takich czynników zaliczyć można m.in.:

  • stres – na jego poziom mamy wpływ, mniejszy lub większy, ale jesteśmy w stanie ograniczyć jego wpływ na nasz organizm.
  • dieta – tutaj możliwości jest niemal nieskończenie wiele, od eliminacji lub ograniczeń w spożyciu produktów szkodliwych dla funkcji tarczycy po wprowadzanie produktów o udowodnionym, pozytywnym wpływie na tarczycę.

Zaburzenie funkcji tarczycy to zaburzenie funkcjonowania całego organizmu. Dlatego lista negatywnych skutków jakie powstają przy tego typu zaburzeniach jest długa. Jeżeli podejrzewasz problemy z tarczycą, konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty i wykonanie badań diagnostycznych.

Zaburzenia pracy tarczycy powodują m.in. dynamiczne wahania wagi (niekontrolowane tycie lub nadmierne wychudzenie), zaburzenie rytmu serca, potliwość, biegunki lub zaparcia, a także zaburzenia cyklu menstruacyjnego czy wypadanie włosów.

Wpływ gryki na funkcję tarczycy

error: Treść zabezpieczona !!