Jak wyczyścić toaletę w kilka minut – już nie kupuję chemicznych środków w sklepie.

Wszyscy mają swoje bardziej lub mniej ulubione obowiązki i prace domowe, ale są i też takie, za którymi nie przepada chyba nikt.

No bo ze świecą można byłoby szukać tego, kto uważa mycie toalety za coś przyjemnego i zazwyczaj traktujemy tę czynność jako swój przykry, ale i codzienny obowiązek. Niestety z czynności tej nie można zrezygnować, więc warto podejść do tego z rozwagą i z pomysłem.

Na pewno warto więc poznać zaprezentowane poniżej najlepsze sposoby na odświeżenie domowej toalety i to dosłownie zaledwie w kilka minut, dzięki którym sklepowe środki czystości staną się już nam niepotrzebne!

Zapomnij o produktach ze sklepu

Obecnie na rynku mamy ogromny wybór środków do utrzymywania świeżości w toalecie, a ich producenci cały czas prześcigają się nowych pomysłach i rozwiązaniach, nie zawsze zresztą praktycznych i sprawdzających się w domowych toaletach.

Z drugiej strony regularny zakup całego szeregu środków w sklepie wiąże się z niemałymi kosztami, bo te nie należą wcale do najtańszych, o czym można się przekonać za każdym razem, gdy weźmiemy do ręki paragon.

Warto zatem rozważyć niskobudżetową alternatywę, która pozwoli nam sporo zaoszczędzić, a jednocześnie pozytywnie wpłynie na zdrowie nasze i naszych najbliższych.

Sposób nr 1 – pasta do zębów w spłuczce

Brzmi absurdalnie? Nic bardziej mylnego. Choć filmowy świat Hollywoodu wymyślił dla toaletowej spłuczki wiele funkcji, od miejsca, gdzie można ukryć przedmiot lub przynajmniej zostawić wiadomość dla wspólnika, przez zapakowane szczelnie pieniądze, aż do związanych z przestępczym procederem narkotyków, czy nawet broń palną, to chyba jeszcze żaden scenarzysta nie wpadł na to, żeby włożyć tam pastę do zębów.

A szkoda, bo wtedy wszyscy dowiedzieliby, że dzięki jej zastosowaniu można szybko i łatwo wyeliminować z nich osad, a nawet rdzę, odpowiednio zdezynfekować ich powierzchnie oraz pozbyć się raz na zawsze nieprzyjemnych zapachów.

Co musisz zrobić?

  1. Wystarczy wybrać tanią pastę do zębów o najbardziej odczuwalnym zapachu.
  2. Następnie wykonaj w mniej kilkanaście małych otworów.
  3. Tak przygotowaną tubkę umieść w zbiorniku na wodę.
  4. GOTOWE! W ten sposób otrzymasz oczyszczacz do spłuczki, który posłuży Ci nawet dobrych kilka miesięcy.

Sposób nr 2 – papier toaletowy sposobem na długotrwały osad

Kolejny dziwny pomysł? Tutaj także nie ma co się zastanawiać. No bo problem o którym mowa jest przecież powszechny – wraz z upływem czasu, gdy czas odciska swój ząb na toalecie, pod jej krawędziami pojawia się coraz bardziej widoczna rdza, kamień itp.

Niesie to za sobą kilka problemów, nie tylko estetycznych, bo tak zaniedbana toaleta może doznać nawet uszkodzenia hydraulicznego.

Zasadniczy problem przy czyszczeniu tego typu rzeczy, to fakt, iż nałożony na nie płyn bardzo często spływa wzdłuż ścianek muszli, nie pozostając zbyt długo na zabrudzonej powierzchni. Aby tego uniknąć, warto więc wykorzystać tutaj kilka kawałków papieru toaletowego.

Złóż kawałek na pół. Następnie zwilż go dowolnych środkiem czyszczącym. Umieść go w muszli. Pozostaw go tam na kilka godzin, a najlepiej na całą noc.

Po tym czasie usuń papier i przystąp do czyszczenia toalety tym samym środkiem. Wszystkie zabrudzenia znikną bez śladu!

Sposób nr 3 – Najlepsze środki znajdziesz w swojej kuchni

Najwięcej problemów przy czyszczeniu toalety przysparzają nam jej zakamarki. Nie potrzeba jednak inwestować dużych pieniędzy w specjalne środki do ich czyszczenia, a wystarczy tylko, że wykorzystamy to, co mamy… w kuchni.

Wymieszaj szklankę sody, ćwierć szklanki kwasu cytrynowego oraz kilka kropli ulubionego olejku i łyżkę płynu do mycia naczyń. Rozłóż powstałą mieszaninę w formie do lodu i pozostaw na kilka godzin, aż zastygnie.

Następnie wrzuć jedną kostkę do toalety i przystąp do mycia toalety szczotką. Efekt? Czysta i odświeżona muszla toaletowa.

error: Treść zabezpieczona !!