Nieocenione właściwości kapusty – Metoda babci działa za każdym razem

Zagraniczne produkty pochodzenia Afrykańskiego, Azjatyckiego czy Amerykańskiego są szeroko dostępne w polskich sklepach spożywczych i chętnie kupowane przez konsumentów, pomimo tego, że polskie produkty wcale nie są gorsze.

Jako przykład można przedstawić kapustę, która aż obfituje w zawarte w niej witaminy. Kapusta pomaga uporać się z różnymi dolegliwościami i chorobami. Wystarczy jeden liść kapusty, aby pozbyć się bólu stawów, które są przyczynami złej jakości snu, negatywnie wpływają na pracę i codziennie funkcjonowanie.

Jakie jeszcze dobrodziejstwa można pozyskać z kapusty?

Kwas foliowy, askorbinowy i pantotenowy zwalczają stany zapalne, wszystkie te kwasy posiada kapusta. Liście kapusty zalecane są przez zwolenników medycyny tradycyjnej właśnie na poradzenie sobie ze stanami zapalnymi. Okłady z liści codziennie na noc lub co drugą noc stosowane przez miesiąc skutecznie złagodzą objawy.

Zwalczenie stanów zapalnych, wzmocnienie stawów, usunięcie odrętwień i odkażenie chorego serca spokojnie można zostawić kapuście. Włączenie tego warzywa do swojej diety będzie cenne dla całego organizmu, pomoże w szybkim powrocie do zdrowia i w przyszłym unikaniu chorób.

Kapusta ma tę zaletę, że jest łatwo dostępna, a jej działanie jest szybkie. Warzywo to kosztuje mniej niż produkty dostępne w aptekach i można się w nie zaopatrzyć o każdej porze roku.

Znane są aż 3 sposoby powiązane z kapustą, które zwalczają bóle stawów.

Oderwij kilka liści, dokładnie je umyj, a następnie podgrzej w mikrofalówce. Po ciepłych liściach rozprowadź miód i przyłóż do miejsca, które potrzebuje leczenia. Celofanem obwiń naturalny kompres, do tego dodaj bandaż dla zabezpieczenia i na końcu obwiń szalikiem.

Kompres koniecznie trzymaj przez całą noc i w razie konieczności powtarzaj proces co noc.  Wymieszaj razem olejek kamforowy, miód i musztardę. Nałóż powstałą maź na liść kapusty, a następnie przyłóż do bolącego stawu, po zabezpieczeniu takiego kompresu pozostaw go na 4 godziny.

2 tabletki aspiryny po rozdrobnieniu wymieszaj z jedną łyżką miodu. Mieszanką nasmaruj wymagające tego miejsce, przykryj liściem kapusty i zabezpiecz, owijając np. folią bądź bandażem.

Warto pamiętać, że bóle stawów nie muszą dokuczać codziennie, pomimo tego dobrze jest stosować wymienione powyżej metody regularnie, aby proces leczenia był skuteczny.

error: Treść zabezpieczona !!