Zacznij stosować te ćwiczenia, a wzmocnisz kondycję swojego ciała

Wykonywanie opisanych poniżej ćwiczeń doda Ci energii i pomoże poprawić kondycję. Dzięki nim pozbędziesz się też zbędnych kilogramów i znacznie poprawisz swoje samopoczucie.

Te ćwiczenia są bardzo skuteczne: wzmacniają kręgosłup, mięśnie brzucha, mięśnie pośladkowe i inne ważne partie ciała. Poprawiają nie tylko sprawność mięśni, ale i zdrowie całego organizmu. Jeśli będziesz je regularnie stosować, po krótkim czasie zadziwisz się pozytywnymi zmianami, które zaszły w Twoim ciele.

Pozycja motyla

Dzięki temu ćwiczeniu wzmocnisz krążenie krwi w jamie brzusznej, miednicy i na plecach, poprawiając pracę znajdujących się w tej okolicy narządów. Mężczyznom pomaga w walce z problemami z prostatą, a u kobiet łagodzi bóle miesiączkowe. Wykonywane przez kobiety w ciąży może ułatwić poród, ponieważ otwiera stawy biodrowe. Mimo zdrowotnych właściwości nie należy stosować go, jeśli cierpimy na bóle kolan.

Instrukcja:

Ułóż się na podłodze, wyprostuj plecy, rozłóż kolana na boki i połącz stopy. Aby nie nadwyrężać mięśni, możesz pomóc sobie dłońmi. Połóż poduszki pod kolana i plecy. Oddychaj spokojnie. Pozostań w tej pozycji przez ok. 30-60 sekund. Gdy nabierzesz wprawy, możesz wydłużyć czas wykonywania tego ćwiczenia. Zanim się podniesiesz, rozluźnij mięśnie ud. Jeśli chcesz uniknąć kontuzji, możesz wesprzeć się na rękach, kiedy będziesz wstawać.

Gołąb

To ćwiczenie ma na celu poprawienie rotacji bioder, które często bywa ograniczone ze względu na to, że prowadzimy siedzący tryb życia.

Instrukcja:

Usiądź na macie. Jedną nogę wysuń do przodu i zegnij w kolanie, tak aby stopa znajdowała się przed udem drugiej nogi. Następnie wyciągnij drugą nogę do tyłu i rozciągnij biodra. Efekt odczujesz od razu. Pamiętaj, by słuchać sygnałów wysyłanych przez Twoje ciało. Jeśli podczas tego ćwiczenia poczujesz silny ból, dla własnego bezpieczeństwa zaprzestań jego wykonywanie.

Wersja dla początkujących:

Usiądź na kolanach. Dłonie wyciągnij do przodu, aby znajdowały się pod ramionami. Wysuń prawą nogę przed siebie tak, by kolan dotykało nadgarstka prawej ręki. Zbliż stopę do nadgarstka lewej ręki. Oprzyj się na przedramionach i wyciągnij kręgosłup.

Staraj się dociskać miednicę do podłogi. Gdy poczujesz ból w okolicy ud, przenieś ciężar ciała na przedramiona. Wykonuj ćwiczenie przez 5-10 cykli oddechowych.

Kobra

Ćwiczenie pobudza pracę gruczołów dokrewnych, w szczególności tarczycy. Pomaga zwiększyć objętość płuc oraz wzmocnić mięśnie brzucha, co ma ogromny wpływ na prawidłowe działanie układu pokarmowego.

Instrukcja:

Połóż się na brzuchu i rozciągnij ciało w linii prostej. Napnij mięśnie ramion, kolan, ud i pośladków. Zrób wdech i podeprzyj się na przedramionach. Unosząc ciało, napnij mięśnie szyi i ramion. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, a następnie powtórz je 2-3 razy.

Kwiat lotosu

Dzięki temu ćwiczeniu ujędrnisz plecy i wzmocnisz mięśnie nóg. Dodatkowo poprawisz swój metabolizm, zwłaszcza trawienie tłuszczów. Przy włączeniu do ćwiczeń odpowiedniej diety, możesz zrzucić zbędne kilogramy.

Instrukcja:

Usiądź na macie. Prawą stopę połóż na udzie lewej nogi, tak by kolano znajdowało się na podłodze. Powtórz czynność z lewą nogą. W prawidłowo wykonanej pozycji kolana i biodra znajdują się na podłodze, a stopy skierowane są na pępek.

To ćwiczenie na początku wydaje się skomplikowane. Nie przejmuj się tym, po jakimś czasie nauczysz się je wykonywać.

Łucznik

Ćwiczenie pomaga wzmocnić mięśnie ramion i nóg, wysmuklić talię oraz poprawić pracę jelit. Dzięki niemu można również skorygować lekkie deformacje stawów biodrowych oraz zrzucić zbędne kilogramy.

Instrukcja:

Usiądź na macie, nogi wyciągnij do przodu. Złap dłońmi za stopy. Pociągnij lewą nogę do lewego ucha tak, aby łokieć znajdował się za uchem. W tym czasie prawa noga musi leżeć płasko na ziemi. Pozostań tak przez 20-30 sekund. Jeśli na początku Ci się nie uda, nie przejmuj się. Postaraj się, a niedługo nabierzesz wprawy.

Uwaga! Jeśli masz poważne problemy zdrowotne lub jesteś w ciąży, przed wykonaniem tych ćwiczeń koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

error: Treść zabezpieczona !!