Naukowcy odkryli korzeń, który zabija komórki nowotworu – Rośnie na polskich łąkach.

Domowa ziołowa apteczka. Korzeń ziela w twoim ogródku zabija komórki nowotworowe!

Medyczne właściwości mniszka lekarskiego były znane już w starożytności. Parę wieków temu stosowano tę roślinę jako lek na wiele schorzeń. Obecnie naukowcy odkryli, że jest lekarstwem na zmiany nowotworowe.

Jak podają najnowsze badania, korzeń mniszka lekarskiego, może być zdrowszą, mniej wycieńczającą ludzki organizm metodą. Chemioterapia nie zawsze jest skuteczna, a niesie za sobą szereg skutków ubocznych, z którymi muszą borykać się pacjenci.

Według badaczy, właściwości korzenia potrafią poradzić sobie z wszelkimi zmianami nowotworowymi, m.in. rakiem płuc, prostaty, piersi. Dr. Carolyn Hamm z Windsor Regional Cancer Centre w Ontario, w Kanadzie, opisała przypadek, w którym pacjent z ostrą odmianą białaczki, został wyleczony.

Dzięki ekstraktowi rośliny, choroba się wycofuje!

Dobrym przykładem jest historia 71-letniego Johna Di Carlo, któremu lekarze dawali zaledwie kilka dni życia, po tym, jak wszelkie dostępne środki leczenia zawiodły. Chemioterapia nie dawała żadnych rezultatów, choroba się nie poddawała. W tym wypadku, zdecydowano się zastosować napar z korzenia mniszka lekarskiego.

Pacjent nie miał nic do stracenia, więc zgodził się na nową metodę leczenia. Po zaledwie czterech miesiącach po wdrożeniu leczenia rośliną, John wyzdrowiał, a choroba się wycofała. Należy jednak pamiętać, że napar z mniszka lekarskiego powoduje obniżenie skuteczności chemioterapii, więc nie należy go stosować na własną rękę.

Jak w przypadku każdych leków, przez rozpoczęciem kuracji, należy skonsultować się z lekarzem, który wykluczy ewentualne przeciwskazania. Mniszek lekarski jest doskonałym środkiem dla wielu innych chorób. Jedną z nich jest leczenie otyłości, oczyszczanie organizmu z zalegających toksyn i niwelacja problemów z przewodem pokarmowym. Dodatkowym atutem rośliny, jest duża obecność witaminy C, która wspomaga układ immunologiczny i działa przeciwzapalnie.

Najlepszym sposobem na przyrządzenie mniszka lekarskiego, jest dokładne umycie, a następnie zmiksowanie z ulubionymi owocami i wypicie w formie koktajlu. Korzeń oraz liście są gorzkie i pozostawiają po sobie zły posmak w ustach, dlatego zaleca się stosowanie go jako dodatku do potraw. Roślinę można również pić jako herbatę.

error: Treść zabezpieczona !!