O wiele skuteczniejsze niż leki – 9 niezawodnych, leczniczych trików, znanych od lat.

Sięgnij do skarbnicy wiedzy naszych przodków i odkryj tajemną wiedzę.

Babcine sposoby na niektóre schorzenia są czasami skuteczniejsze od lekarstw! Niektóre metody są używane od ponad 500 lat. W zeszłym tygodniu uległam nieprzyjemnemu wypadkowi, w wyniku którego moja kostka spuchła. Udałam się po radę do babci, a ona zdradziła mi jeden z ludowych sposobów na obrzęki.

Spuchniętą kostkę pocierałam jeszcze gorącym, gotowanym jajkiem. Opuchlizna znikła w ciągu godziny, a nazajutrz po stłuczeniu nie było śladu. Ta sytuacja sprawiła, że zainteresowałam się metodami leczenia stosowanymi przez naszych przodków i postanowiłam wypytać babcię o inne przydatne metody, tak o to stworzyłam listę 9 najciekawszych trików leczniczych, historia kilku z nich sięga nawet 500 lat.

Bóle reumatyczne, artretyzm? Sięgnij po rodzynki!

Niepozorne, drobne suszone owoce to bogate źródło witamin i substancji odpowiadających za niwelowanie obrzęku i łagodne działanie przeciwbólowe, jak to wykorzystać? Garść rodzynek należy zalać odpowiednią ilością ginu tak, by owoce zostały przykryte, następnie odstawić na noc.

Rankiem gin przecedzić. Dawkować w zależności od potrzeb po kilka ml dziennie lub jeden kieliszek wieczorem. Przeciwzapalne i przeciwbólowe właściwości ginu oraz rodzynek, powinny złagodzić bóle wywołane artretyzmem.

Zawalcz nieświeży oddech przy pomocy selera

Nieprzyjemny zapach z ust jest przyczyna ogromnego dyskomfortu i kompleksów. Ciągłe żucie gumy nie jest zbyt dobre ani dla naszego zdrowia, ani dla portfela, dlatego w walce z nieświeżym oddechem lepiej sięgnąć po inne, nie mniej skuteczne metody. Jednym ze sposobów na zniwelowanie przykrego zapachu z jamy ustnej, jest żucie selera naciowego.

Sok z cytryny, niezawodny sposób na ból ucha

Dokuczliwy ból ucha obniża nastrój i zaburza funkcjonowanie w ciągu dnia, dlatego, gdy poczujemy, że pobolewa nas ucho, warto natychmiast przystąpić do działania, kropla soku z cytryny przywróci odpowiednie Ph w uszach i złagodzi dolegliwości.

Włosy w lepszej kondycji, dzięki pokrzywie

Zdrowe włosy dodają nam uroku i pewności siebie, jak o nie zadbać, by były zdrowe i piękne? Odżywione i pełne blasku włosy zapewni nam pokrzywa. Polny chwast, który kojarzy nam się z piekącą skórą i bąblami jest prawdziwą skarbnicą witamin i minerałów zbawiennie działających na włosy.

Jak wykorzystać dobroczynne właściwości pokrzywy? Kilka liści wystarczy zalać wrzątkiem i zaparzać pod przykryciem przez kilka minut. Uzyskanym w ten sposób naparem warto płukać włosy po myciu. Dolegliwości związane z menopauzą złagodzą bataty – menopauza często wiąże się z szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości.

Bóle głowy, uderzenia gorąca, dreszcze, to wszystko może zostać złagodzone przy pomocy batatów. Dolegliwości podczas przekwitania związane są z burzą hormonów w organizmie, zawarta w batatach witamina oraz C pozwala ustabilizować hormony, wyciszyć organizm i tym samym złagodzić dolegliwości.

Mdłości w samochodzie

Oliwki pomogą się pozbyć choroby lokomocyjnej. Mdłości, bóle głowy i brzucha podczas jazdy środkami lokomocji złagodzimy przy pomocy oliwek. Garbniki zawarte w oliwkach hamują nadmierną produkcję śliny oraz zwalczając mdłości.

Soda oczyszczona na dolegliwości związane ze zdrowiem dróg moczowych

Ból brzucha i częste oddawanie moczu to zazwyczaj oznaka stanu zapalnego rozwijającego się w drogach moczowych. Łyżka sody rozpuszczona w wodzie i pita raz dziennie pozwala pozbyć się dolegliwości i złagodzić stan zapalny. Jeśli nasz stan się nie poprawia, należy jednak udać się niezwłocznie do specjalisty.

Suszone morele na problemy z żołądkiem i niestrawność – morele zarówno świeże, jak i suszone

Dobrze działają na ludzki organizm. Morele w postaci suszonej przyśpieszają proces trawienie, minimalizują też dyskomfort związany ze wzdęciami po posiłku.

Pozbądź się świądu po ukoszeniu owada, dzięki ziemniakom

Ziemniaki gotowane są pysznym dodatkiem do posiłku, ziemniaki surowe pokrojone w plasterki są z kolei środkiem łagodzącym na ukąszenia owadów.

error: Treść zabezpieczona !!