Po 50 roku życia zacząłem cierpieć na bóle stawów, a zwłaszcza kolan: Pomogło mi to w 1 noc – rano nie wiesz, czym jest ból.

Przepis, który przedstawimy, bardzo dobrze pomaga na bóle kolan oraz stawów.

Często wystarczy zażycie jednej dawki, aby ból zniknął. Warto również wspomnieć o tym, że przepis ten nie wymaga żadnych drogich składników. Z pewnością wszystkie z nich można znaleźć u siebie w domu. Przygotowany lek bardzo dobrze zwalcza bolesne objawy reumatyzmu oraz pomaga na obrzęki powstałe w różny sposób.

Czego potrzebujemy:

  • 3 łyżeczki soli
  • 1 białko
  • Alkohol (2 łyżeczki np. wódki lub spirytusu)
  • 2 łyżeczki mielonej gorczycy

Sposób przygotowania:

Na samym początku należy wymieszać białka, gorczyce oraz sól.

Następnie dodaj do całości alkohol i ponownie dobrze wymieszaj.

Tak przygotowaną mieszankę nałóż na gazę, a następnie umieść ją na bolącym kolanie.

Warto przymocować całość za pomocą folii. Gazę pozostawiamy na przynajmniej 30 minut. Najlepiej, aby jednak nie zdejmować jej przez okres 2-3 godzin.

Gorczyca, która zawarta jest w ten mieszance, z pewnością rozgrzeje okładane miejsce, dlatego, jeżeli jest to dla kogoś przeciwwskazanie, to nie powinien używać tego okładu.

Lecznicza maść rozmarynowa

Do przygotowania potrzebujemy:

  • posiekany rozmaryn (około 2 garści)
  • około 250 g wazeliny lub oleju kokosowego
  • Czysty pojemnik

Przygotowanie:

Na początku podgrzewamy tłuszcz (wazelinę w kąpieli wodnej, natomiast olej można rozpuścić w garnku). Pamiętaj, aby nie rozgotować tłuszczu za bardzo. Następnie wlej posiekany rozmaryn do rozpuszczonej maści i pozwól całości ostygnąć, pozostawiając ją do następnego dnia. Następnie znów całość podgrzej i przecedź z użyciem czystej szmaty. Tak przygotowaną maść, należy odłożyć do pojemnika, w którym z czasem stwardnieje. Najlepiej przechowywać ja w lodówce. Używaj wyłącznie, kiedy zajdzie taka potrzeba.

error: Treść zabezpieczona !!