Domowa aromatyczna nalewka ze śliwek: Idealne lekarstwo na wszystkie zimowe dolegliwości.

Dzięki temu artykułowi możesz przygotować idealne lekarstwo na choroby, które dokuczają nam szczególnie zimą. Może nawet być Twoim pomocnikiem w drodze do prawidłowego trawienia.

Domowe nalewki mają długą listę korzyści zdrowotnych. W okresie jesienno-zimowym, kiedy królują suszone owoce, warto zrobić np. tę smaczną nalewkę ze śliwek. Jest doskonałą pomocą przy grypie, przeziębieniach, dusznicy bolesnej, przeziębieniach, wirusach i innych przykrych problemach zdrowotnych.

Ponieważ jest to lek z alkoholem, nie należy podawać go dzieciom do bezpośredniego picia, ale można go wlać do prawie wrzącej lub gorącej wody na herbatę i chwilę odczekać. Alkohol odparowuje, ale pozostaje intensywny zapach, który uelastycznia zatoki lepiej niż krople do nosa.

Składniki:

  • 250 g suszonych śliwek
  • 1 litr wódki lub domowego alkoholu
  • 1 litr wody

(W przypadku śliwek możemy dodać do nalewki również kawałki pomarańczy, cytryny, jabłka, mięty, cynamonu lub miodu).

Przygotowanie:

Śliwki pokrój na małe kawałki i włóż do szklanki. Zalej je wódką. Następnie szczelnie zamknij szklankę pokrywką.

Pozostaw tak załadowane na 4 tygodnie w temperaturze pokojowej. Wstrząsnąć co kilka dni. Po tym czasie płyn przelewamy do innego naczynia za pomocą lejka przykrytego gazą.

Roztwór jest więc dobrze przesączony. Pozostałe po odcedzeniu śliwki zalać wodą i po dwóch dniach odcedzić.  Teraz wymieszaj napar leczniczy z naparem wodnym. Dobrze wymieszaj, aby dobrze połączyć dwa płyny.

Po kilku dniach ponownie przefiltrować odciek. Chodzi o pozbycie się osadu na dnie pojemnika. Wlej płyn do ciemnych butelek.

Tę nalewkę można również przygotować z cukrem. Możesz pozwolić mu rozpuścić się w roztworze alkoholu przed rozcieńczeniem go wodą. To od Ciebie zależy, czy użyjesz cukru, czy nie.

Mój dziadek spożywał kieliszek przed pójściem spać przez całą jesień i zimę. Powiedział, że to jego gwarantowany domowy cud przeciwko chorobom. Życzymy dużo zdrowia!

error: Treść zabezpieczona !!