Przepis na napój, który skutecznie oczyści Twój organizm. Len z kefirem – to szybki i skuteczny sposób na pozbycie się toksyn.

Napój oczyszczający z kefiru oraz lnu

Oczyszczanie organizmu jest bardzo istotne, gdyż nawet w młodym wieku nasz organizm potrafi zgromadzić w sobie wiele niepotrzebnych rzeczy, a zbędna rezerwa odkłada się z każdym dniem. Są to nie tylko składniki odżywcze ale także toksyny oraz tkanka tłuszczowa.

Nadmiar nagromadzenia się niepotrzebnych rzeczy w organizmie może prowadzić do szybszego procesu starzenia się, a także wpływa na proces tycia oraz na przewód pokarmowy, układ krążenia i na kondycję skóry. Wiele osób próbuję temu zapobiec i szuka skutecznego sposobu na oczyszczenie organizmu.

Oto jeden z nich, który warto wprowadzić do codziennej diety. Jest to metoda która składa się przede wszystkim z dwóch prostych składników a mianowicie z lnu oraz kefiru. Mieszanka ta działa dosłownie jak szczotka na żołądek.

Napój oczyszczający: Kefir

Wśród wszystkich mlecznych produktów warto wiedzieć, że tylko kefir zawiera drożdże, bakterie Coli, paciorkowce, które mogą tworzyć w jelicie cienkim oraz grubym przyjazną florę bakteryjną. Najlepiej wybrać kefir mlecznym, aczkolwiek do przepisu można zastosować kefir na wodzie.

Napój oczyszczający: Len

Nasiona lnu zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, które dosłownie rozpuszczają kamienie kałowe i leczą błony śluzowe. Nasiona lnu pęcznieją w żołądku i wypełniają go, a to właśnie dzięki temu nasz żołądek pozostaje pełny, a nam długo towarzyszy uczucie sytości.

Len i kefir, jako napój na odchudzanie

Stosowanie kefiru z lnem stymuluje cały organizm do odchudzania, a także co istotne reguluje poziom cholesterolu we krwi. Co więcej taka mieszanka normalizuje naturalny metabolizm lipidów. Zatem stosowanie napoju na odchudzanie jednocześnie odchudza, a także oczyszcza organizm i pozwala zachować nam zgrabną sylwetkę.

Kefir i Len: działanie zdrowotne

Mieszanka ta doskonale sprawdza się o osób, które posiadają komplikacje zdrowotne takie jak:

  • procesy zapalne przewodów pokarmowych na przykład zapalenie żołądka bądź wrzody,
  • zapalenie okrężnicy,
  • choroby układu moczowo-płciowego,
  • nadwaga,
  • zapalenie narządów oddechowych.

Len i kefir, czyli detoks organizmu

Cały proces oczyszczania organizmu jest złożony i trwa 21 dni. Natomiast jeśli wcześniej nie wykonywaliśmy innego oczyszczania żołądka warto powtórzyć cały proces po upływie dwóch tygodni od zakończenia pierwszego. To właśnie dzięki temu efekt będzie trwały i dostrzegalny przez nas przez około 6 miesięcy.

Przebieg detoksu organizmu:

Tydzień nr 1: na śniadanie należy wypić 100 ml kefiru z trzema łyżeczkami siemienia lnianego, wówczas warto pamiętać, że siemię lniane należy zmielić w moździerzu przed dodaniem do kefiru.

Tydzień nr 2: W drugim tygodniu należy na śniadanie wypić 100 ml kefiru z sześcioma łyżeczkami zmielonego siemienia lnianego.

Tydzień nr 3: Natomiast w trzecim tygodniu należy spożyć na śniadanie 150 ml kefiru z aż 9 łyżeczkami zmielonego siemienia lnianego.

Co więcej dodatkowo można wyrobić w sobie nawyk picia gorącej wody na 40 minut przed rozpoczęciem pracy. Wówczas nasz organizm będzie gotowy do skutecznego procesu trawienia. Co więcej należy pamiętać aby kefir z lnem stanowiło jedyne śniadanie podczas detoksu organizmu.

Cały detoks można wzbogacić o dietę najlepiej lekkostrawną. Dzięki temu oczyszczanie będzie bardziej efektywne, a jego rezultaty długotrwałe. Co więcej po kuracji przed śniadaniem można rzuć łyżeczka siemienia lnianego (nawet po zakończeniu całej kuracji) sprawi to, że całe oczyszczanie organizmu będzie w dalszym ciągu wspomagane.

error: Treść zabezpieczona !!