Ujarzmij różne dolegliwości domowymi sposobami: Twaróg obniża gorączkę, imbir wyprowadza flegmę, a chrzan czyści płuca – Sprawdź 8 skutecznych okładów.

Wzrost temperatury ciała, będący obronną reakcją organizmu przeciwko infekcji, prowadzi do hamowania wzrostu i rozmnażania bakterii.

Aktywność białych krwinek rośnie, szybko usuwane są substancje szkodliwe, a produkcja interferonu – kluczowego dla układu odpornościowego – zostaje aktywowana. Lekarze radzą, aby nie obniżać temperatury do momentu, gdy przekroczy ona 38,5 stopnia Celsjusza, podkreślając, że niniejszy artykuł nie zastąpi konwencjonalnego leczenia.

Gdy temperatura ciała osiągnie 39 stopni Celsjusza, zaleca się obniżenie jej za pomocą chusty. Wystarczy prześcieradło, pielucha lub cieńszy ręcznik, namoczony w letniej wodzie o optymalnej temperaturze 22 stopni Celsjusza. Po wyżęciu owiń nią tułów, pachwiny, uda lub ramiona, a na wierzch połóż cienki kocyk. Trzymaj okład przez 10 minut, powtarzając w razie potrzeby. Łącz to z lekami obniżającymi gorączkę oraz okładami na czoło.

Dobre efekty przynosi również okład na stopy z twarogu. Nałóż zimny twaróg na stare skarpetki, nałóż je na stopy, przykryj suchymi, ciepłymi skarpetkami i owiń stopy pod kołdrą. Po 20 minutach zabieg można powtórzyć.

Okład na łydki, zalecany przy temperaturach powyżej 39°C, polega na owinięciu nóg wilgotną bawełnianą pieluchą, przykryciu flanelowym szalikiem i wełnianą ściereczką. Trzymaj przez pół godziny, a potem powtórz po godzinie.

Okład imbirowy, przygotowany z mieszanki suszonego imbiru i mąki, pomaga przy zatkanych zatokach i zapaleniu zatok czołowych. Nałóż pastę na chustkę i połóż na czole, przykrywając pieluchą i owiń wełnianym szalikiem na pół godziny.

Okład przeciw wszom wymaga mycia głowy szamponem z olejkiem z drzewa herbacianego, nałożenia olejku na głowę, za uszy i kark, a następnie owinięcia głowy folią spożywczą na 20 minut. Po zdjęciu folii użyj grzebienia do usuwania wszy i pozwól włosom wyschnąć.

Okład z twarogiem pomaga przy bólu gardła i stanach zapalnych w jamie ustnej. Nałóż warstwę twarogu na chustkę i załóż na szyję, owiń pieluchą i chustą, pozostawiając na noc.

Okład z cebuli jest skuteczny przy anginie, bólu gardła i zapaleniu ucha środkowego. Umieść krążki cebuli na chustce, posmaruj kark tłuszczem, załóż chustkę z cebulą, a następnie pieluchę i wełniany szal. Trzymaj przez całą noc.

Okład cytrynowy jest alternatywą dla okładu z cebuli, pomocnym przy anginie i bólu gardła.

Chrzanowy naleśnik, mieszanka ziemniaków i chrzanu, pomaga przy zapaleniu płuc. Nałóż na piersi wysmarowane smalcem, przykryj pieluchą i wełnianym szalikiem, trzymając przez 20 minut.

error: Treść zabezpieczona !!