Jedz go regularnie a zauważysz różnicę: Niedrogi owoc, który obniża poziom cholesterolu.

Jabłko – owoc który czyni cuda!

Cholesterol potrafi zasiać niemałe spustoszenie w organizmie. Dopiero od niedawna znany jest jego negatywny wpływ na zdrowie. Szczęśliwie z roku na rok wzrasta świadomość na temat jego szkodliwości i coraz więcej osób stara się zapobiegać jego nagromadzeniu!

Wybór jest prosty – albo zmiana stylu życia oraz odżywiania, albo miażdżyca prowadząca do zwiększonego ryzyka wystąpienia zawału serca lub udaru! Warto regularnie badać poziom cholesterolu w organizmie. Badanie, zwane lipidogramem, pozwala na kontrolę poziomu „złego” cholesterolu oraz pozostałych parametrów.

Odpowiednio wczesne wykrycie nadmiaru cholesterolu we krwi pozwala na szybką reakcję. Początkowo wystarczy zmiana nawyków, a wśród nich dodanie do diety… jabłka!

Jak jabłko wpływa na poziom cholesterolu?

Badania wykonane przez amerykańskich naukowców wykazały, że zjedzenie dwóch jabłek dziennie wpływa na zmniejszenie poziomu „złego” cholesterolu. W trakcie badań wybrana grupa osób codziennie spożywała po 2 owoce.

Porównanie poziomu cholesterolu przed i po wprowadzeniu jabłek do diety wykazało, że poziom cholesterolu się zmniejszył. Za sukcesem stoją zawarte w jabłku polifenole oraz pektyny. Blokują one wchłanianie „złego” cholesterolu do krwi i tym samym zmniejszają jego ilość w krążeniu.

Dlaczego warto sięgnąć po jabłka?

Właściwości zmniejszające cholesterol to tylko jedna z korzyści, jakie kryje w sobie ten niepozorny owoc. Poleca się je również osobom chorującym na nadciśnienie, ponieważ usuwa ono nadmiar wody oraz soli z organizmu. Dodatkowo jest bogatym źródłem żelaza, które wchodzi w skład hemoglobiny.

Zalecane jest jego spożycie po utracie krwi. Poza tym jabłka wspomagają pracę układu pokarmowego, stymulując produkcję soku żołądkowego (odpowiedzialne za to są kwasy organiczne) oraz usuwając toksyny.

Regularne spożywanie jabłek to przyjemność dla podniebienia oraz korzyści dla zdrowia! Jabłko jest owocem łatwo dostępnym, tanim oraz niesamowicie smacznym. Jest to idealna opcja dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie!

error: Treść zabezpieczona !!