Czy masz przypadłość wrastającego paznokcia: Pielęgniarka opublikowała pewien trik. Instrukcje.

Kto kiedykolwiek miał problem ze wzrastającym paznokciem, wie, że nie jest to przyjemna sprawa. Taki problem zazwyczaj wiąże się z dużym bólem i wieloma innymi nieprzyjemnymi odczuciami, które mogą być spowodowane pojawieniem się nawet stanu zapalnego, który może zacząć podchodzić ropą.

Często taki wrastający paznokieć może być przyczyna problemów z chodzeniem,a w skrajnych przypadkach, może on całkowicie unieruchomić człowieka. W skrajnych przypadkach niezbędna jest pomoc chirurgiczna, dlatego warto zadbać o profilaktykę, w momencie, gdy pojawią się już pierwsze objawy. Wystarczy stosować kilka sprawdzonych i prostych metod, dzięki którym można zapobiec problemowi.

Sposoby na pozbycie się wrastającego paznokcia

1. Zmiękczanie skóry

Przy pierwszym sposobie przeciwdziałania problemowi należy w pierwszej kolejności wymoczyć stopy w ciepłej wodzie, do której można dodać siarczanu magnezu lub mydła. Zazwyczaj nogi najlepiej jest wymaczać po pół godziny kilka razy dziennie. Dzięki tej metodzie można złagodzić ból i zapobiec dalszemu rozwojowi infekcji. Powstała wskutek moczenia miękka skóra ułatwia usunięcie paznokcia. Ważne, aby pamiętać, by przycinać paznokieć w linii prostej, aby zapobiec wrastaniu.

2. Wacik

W kolejnej metodzie należy dokładnie zwinąć wacik w rolkę i następnie umieścić go między paznokciem, który wrasta a skórą. Dzięki temu ucisk powinien się zmniejszyć, a paznokieć powinien zacząć zmieniać swój kierunek wzrostu. Takie rozwiązanie sprawia, że wrastający paznokieć nie będzie już drażnił skóry, w miejscu, gdzie mogłoby dojść do pojawienia się stanu zapalnego. Pamiętać należy jednak, że jeżeli ból jest zbyt wysoki, by wykonać tę operację, to trzeba jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Sposoby na łagodzenie bólu

Ocet jabłkowy

Substancja, jaką jest ocet jabłkowy, zapobiega powstawaniu infekcji oraz może zmniejszyć odczucia związane z bólem. Ocet należy nanosić kilka razy dziennie na obolałe miejsce przy pomocy nasączonego wacika.

Plasterek cytryny

Plasterek cytryny działa w takiej sytuacji przeciwzapalnie, co również przekłada się na to, że odczuwalny ból jest mniejszy. Wystarczy dokładnie przetrzeć obolałe miejsce plastrem cytryny, a następnie należy dokładnie owinąć je cienkim bandażem na kilka godzin.

Olejek eukaliptusowy

Właściwości i sposób nakładania tej substancji są bardzo zbliżone do octu jabłkowego. Okazuje się, że już niewielka ilość tego olejku zmniejsza ból i zapobiega rozwijaniu się infekcji.

Oszczędzaj nogi

W sytuacji, gdy wrasta nam paznokieć, warto używać obuwia wyłącznie, kiedy to jest konieczne. Zaleca się chodzenie boso oraz nakładanie wygodnego ubrania na czas leczenia. W sytuacji, gdy stan paznokcia zaczyna się pogarszać, najlepiej jest niezwłocznie udać się do lekarza.

error: Treść zabezpieczona !!