Odkryj 5 prozdrowotnych ruchów do wykonania przed snem, które przekształcą Twoje ciało: Idealne dla każdego pragnącego schudnąć.

Wiele osób zmaga się z zaburzeniami snu i bezsennością.

Głównymi przyczynami kłopotów ze snem są stres, napięcie oraz wymagające zadania w ciągu dnia, a także ból kręgosłupa i inne niekomfortowe odczucia podczas leżenia w łóżku.

Poprawa snu i zdrowia jest możliwa dzięki jodze, która jest jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego celu. Regularna praktyka jogi nie tylko przyczyni się do lepszego wypoczynku, ale także zmieni Twoje ciało, umożliwiając wypracowanie prawidłowej postawy i wzmocnienie kręgosłupa, a także modelowanie sylwetki.

Pozycja Balasana, znana również jako pozycja dziecka, polega na siedzeniu na piętach, wyciągnięciu ciała i ramion do przodu między kolanami i dotknięciu czołem materaca. Praktykowanie tej pozycji przez co najmniej minutę wprowadza spokój i harmonię, odprężając ciało i umysł.

Pozycja szczęśliwego dziecka to kolejna asana, polegająca na leżeniu na podłodze, przyciągnięciu kolan do klatki piersiowej, położeniu dłoni na zewnętrznych stronach stóp i rozstawieniu kolan szerzej niż tułów. Pozycja ta, utrzymywana przez około minutę, poprawia elastyczność oraz wzmacnia mięśnie kręgosłupa, nóg i ramion, jednocześnie odprężając po ciężkim dniu.

Baddha Konasana, czyli pozycja motyla, jest wykonywana przez leżenie na plecach, uniesienie kolan i dotknięcie stóp, a następnie powolne opuszczenie kolan na boki. Jest doskonała do łagodzenia stresu, niepokoju, depresji i zmęczenia, a także korzystnie wpływa na serce, płuca, pęcherz moczowy, nerki i zdrowie odcinka lędźwiowego.

Supta Matsyendrasana, czyli skręcenie kręgosłupa, pomaga rozluźnić kręgosłup i łagodzić ból pleców. Polega na leżeniu na plecach, zgięciu nóg w kolanach i obróceniu ich w lewo, przy jednoczesnym otwarciu ramion i dłoni skierowanych w dół. Wykonywanie tej pozycji, wraz z głębokim oddechem, przynosi ulgę w bezsenności spowodowanej stresem.

Matsyasana, czyli pozycja spoczynkowa, łagodzi stres i poprawia koncentrację. Wykonywana jest przez siedzenie na podłodze w tureckiej pozycji siedzącej, chwytanie stóp rękami, a następnie powolne położenie się, aby klatka piersiowa była wyciągnięta, a głowa skierowana do tyłu. Utrzymanie tej pozycji przez co najmniej minutę, przy regularnych głębokich oddechach, przynosi całkowity spokój i relaks.

Bonusowa pozycja, którą można wykonać w łóżku, polega na leżeniu na plecach, zgięciu nóg w kolanach i powolnym owinięciu ramion wokół kolan podczas wydechu, przyciągając je do klatki piersiowej. Delikatne dociśnięcie kolan do wewnątrz i głębokie oddychanie w tej pozycji przez około 1 minutę, wykonując 8-10 głębokich wdechów i powolnych wydechów, przynosi ulgę i wzmacnia mięśnie kręgosłupa.

error: Treść zabezpieczona !!