Lepszego nie jadłam – Sposób na tłuste ręczniki, plamy i piękny zapach prania: 7 litrów kosztuje mnie kilka złotych.

Chcę się z Wami podzielić doskonałym przepisem na domowy proszek do prania o niesamowitym działaniu.Jest też bardzo tani i nie dorównuje nawet tym ze sklepu. Wyprodukowanie 7 litrów proszku kosztuje kilka złotych, a efekt Cię zaskoczy.

Składniki:

  • 1 mydło (dowolne, ja używam mydła z aloesem ze względu na zapach)
  • 0,3 kg sody oczyszczonej
  • miska do mieszania

Soda krystaliczna jest łatwo i szybko rozpuszczalna. Ma różne zastosowania. Np. jako: – zmiękczacz wody – do namaczania mocno zabrudzonej odzieży (roboczej, kombinezonu) – nadaje się do pralek automatycznych – zwiększa skuteczność proszku do prania – zapobiega osadzaniu się kamienia – nadaje się do płukania rur piwnych – do regulacji pH w basenach

Przygotowanie:

Wlej 300 ml sody oczyszczonej do miarki. Całe mydło zetrzyj do przygotowanego garnka. Do miarki wlej 1 litr wody i wlej do garnka.

Gotuj, aż się rozpuści – około 5 minut. Wlej przygotowaną masę do wiadra. Wlej sodę do miarki, zalej 1 litrem gorącej wody i mieszaj, aż się rozpuści. Do wiadra wlej 5 litrów zimnej lub letniej wody i dodaj rozpuszczoną sodę. Mieszamy. Masa gęstnieje. Wlać do przygotowanych pojemników.

Proszek do prania jest gotowy. Czas przygotowania 7 l proszku to ok. 20 minut.

Produkt ten świetnie sprawdza się również w przypadku mocno zabrudzonych ręczników kuchennych (używam ich do namaczania, jeśli są w bardzo złym stanie oraz do gotowania, także do ubrań roboczych, plam…)

error: Treść zabezpieczona !!