Organizm daje 7 sygnałów świadczących o problemach z nerkami. Nie bagatelizuj tego, bo może to się źle skończyć

Nerki są kluczowym narządem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Do ich zadań należy miedzy innymi detoksykacja organizmu, filtrowanie krwi czy produkcja moczu.

Gdy nerki nie pracują poprawnie, zagrożone jest zdrowie całego organizmu. Z tego powodu warto zwracać uwagę i analizować sygnały, jakie daje nam nasze ciało. Choć te drobne z pozoru objawy mogą wydawać się niezwiązane z nerkami, w rzeczywistości mogą być sygnałami alarmującymi o ich niewydolności. Poniżej znajdziesz listę 7 symptomów, które zdradzają problemy z nerkami.

Zawroty głowy i problemy z koncentracją

Bóle i zawroty głowy oraz problemy z koncentracją to częsty objaw anemii. Problemy z niedotlenieniem mózgu mogą jednak pojawić się w przypadku zaburzeń pracy nerek.

Problemy z oddychaniem

Nieprawidłowe funkcjonowanie nerek może skutkować docieraniem zbyt małej ilości tlenu nie tylko do mózgu, ale też reszty ciała. Toksyny i szkodliwe substancje, których nie przefiltrowały nerki gromadzą się w organizmie, sprawiając, że oddech staje się krótki, przerywany.

Metaliczny posmak w ustach

Nawarstwiające się w ciele toksyny, nieusunięte przez zaburzone działanie nerek, mogą wywoływać nieprzyjemny, metaliczny posmak w ustach, a także brzydki zapach z ust. Co więcej, często powodują również zmniejszenie apetytu.

Zmiany skórne

To jeszcze jeden, niepokojący sygnał o możliwej niewydolności nerek. Zanieczyszczenia oraz szkodliwe związki skumulowane w organizmie powodują wysypki na całym ciele.

Organizm próbuje się oczyścić w ten sposób, co prowadzi do zapychania się porów czy nieprzyjemnych podrażnień skóry. Takich defektów nie uda się pozbyć zwykłą pielęgnacją, potrzebna będzie wizyta u lekarza i profesjonalna diagnoza.

Nadmierne pocenie się

Przy niewydolności nerek dochodzi do nagromadzenia się płynów w organizmie. Wywołuje to nadmierne pocenie, ponieważ ciało zaczyna tą drogą usuwać nadmiar płynów. O problemach z nerkami najczęściej świadczy zwiększona potliwość twarzy oraz kończyn.

Zmiany w moczu

Szereg problemów z oddawaniem moczu to poważny znak, że z nerkami może dziać się coś niedobrego. Należą do nich między innymi:

  • odczuwalny ucisk w trakcie oddawania moczu
  • pienienie się moczu
  • częste oddawanie moczu podczas nocy
  • blady mocz oddawany często w dużych ilościach
  • ciemny mocz oddawany rzadko w małych ilościach

Ból

Nie ignoruj bólu w tylnej części ciała na wysokości brzucha. Właśnie w tym miejscu znajdują się nerki, a pojawienie się bólu może oznaczać kamienie nerkowe i problemy z układem moczowym, co wymaga pilnej konsultacji z lekarzem.

error: Treść zabezpieczona !!