Jak pozbyć się przebarwień ze skóry w naturalny sposób – Proste i skuteczne

Wraz z upływem lat nasza skóra ulega rozmaitym zmianom. Jedną z najpowszechniejszych przypadłości są pojawiające się na skórze rąk czy twarzy ciemne przebarwienia.

Plamy starcze – bo tak są nazywane – nie mają wpływu na zdrowie, jednak nie wyglądają zbyt estetycznie, dlatego wiele osób szuka recepty na to, co zrobić, by zniknęły.

Plamy starcze powstają w związku z ekspozycją skóry na promienie słońca.

Dlatego przede wszystkim nie można zapominać o używaniu odpowiednich kosmetyków z filtrami UV – kremów, maści czy emulsji. Nie tylko podczas opalania, ale i np. wychodząc z domu pogodnego dnia. Zawsze, gdy na skórę będą oddziaływać promienie słoneczne, należy pamiętać o stosownej ochronie.

Jak pozbyć się przebarwień?

Istnieje prosty, domowy sposób na zniwelowanie plam starczych na skórze. Najpierw należy przygotować sok z cebuli, którego wykonanie nie sprawia żadnych trudności. Wystarczy posiekać kilka cebul na małe kawałki, po czym dokładnie je zmiksować.

Otrzymany sok mieszamy z octem jabłkowym i uzyskujemy płyn, który w przypadku wielu osób znakomicie poradził sobie z przebarwieniami. Systematycznie, przez dłuższy okres, nacierając miksturą plamy na skórze, mamy dużą szansę, że plamy starcze znikną.

Należy pamiętać, by płyn przechowywać w lodówce, aby zapobiec utlenianiu olejków zawartych w cebuli. Sok powinien być również dokładnie zamknięty i nie mieć dostępu do światła.

error: Treść zabezpieczona !!