Pożegnaj anginę, wirusy i bóle stawów: Polecam sprawdzone lekarstwo mojego dziadka każdemu, kto jest chory i nie czuje się zbyt dobrze.

W trakcie zimowego okresu roku, choroby i niskie temperatury trapią wiele osób.

Na szczęście istnieje przepis na  lekarstwo, które potrafi postawić na nogi każdego, kto źle się czuje. To starodawna formuła, która gwarantuje, że po jej wypiciu, człowiek od razu poczuje się lepiej. Wyrób ten może zdziałać naprawdę wiele, dlatego zapraszamy do bliższego zapoznania się z tym fantastycznym lekarstwem.

Na co działa to lekarstwo?

Mikstura ta działa przede wszystkim bardzo dobrze, gdy człowiek choruje na grypę, jest przeziębiony lub zmaga się z anginą i wirusami. Również wiele innych nieprzyjemnych dolegliwości, może być skutecznie zwalczone przy pomocy tego lekarstwa.

Okazuje się bowiem, że działa ona również pomocniczo przy bólu stawów i kości. To mało znana substancja, która zawiera w sobie pewną ilość alkoholu, dlatego nie należy jej podawać dzieciom w zwykłej formie.

Można bowiem odparować zawarty w lekarstwie alkohol, poprzez wlanie do prawie wrzącej wody lub gotowanie przez pewną chwilę. Mimo iż alkohol odparuje, to pozostaje charakterystyczny zapach, który może również rozluźnić bardzo dobrze zatoki.

Składniki:

  • 1/2 litra alkoholu — jak najmocniejszy, biały — jeśli masz 70%
  • 1/2 kg śliwek bez pestek
  • 15 dkg cukru

Sposób przygotowania:

Na samym początku wspomnimy, że istnieje  również wersja bez cukru, która nadaje się dobrze na bolące mięśnie i stawy. Sposób przygotowania jest taki sam, tylko pomijamy cukier.

Miksturę także można dodać do miski, w której warto moczyć stopy przez 15-20 minut, jeżeli notorycznie mamy problem z ich bólem.

Przygotowanie mikstury zaczynamy od włożenia do szklanego pojemnika śliwek oraz alkoholu. Tak przygotowana mieszankę pozostawiamy na 6 tygodni w ciemnym miejscu.

W tym czasie substancja nabierze smaku oraz koloru. Po odstaniu 6 tygodni, należy dodać co mieszanki cukier i pozostawić całość w słonecznym miejscu do czasu rozpuszczenia się cukru.

Na sam koniec całość odcedzamy i wlewamy do czystej butelki.

Miksturę należy używać kropla po kropli na choroby lub można dodawać ją do herbaty.

error: Treść zabezpieczona !!