Ten sok to bomba witaminowa: Pożegnaj zbędne kilogramy, słaby wzrok i zmęczenie. Mamy przepis

Dzięki połączeniu marchewki wraz z cytryną można uzyskać pyszny sok o zdrowotnych właściwościach.

Pomoże on m.in. pozbyć się zalegających zbędnych kilogramów, zwalczy słabszy wzrok czy nawet zmęczenie. Warto wypróbować ten przepis!

Napój z marchewki i cytryny charakteryzuje się orzeźwiającym smakiem. Ta bomba witaminowa ma liczne pozytywne zalety zdrowotne.

Korzyści zdrowotne z soku marchewkowo-cytrynowego:

Ten napój przede wszystkim chroni serce. Połączenie tych dwóch składników jest bogate w potas, jak również liczne składniki odżywcze, które są odpowiedzialne za kontrolowanie ciśnienia krwi.

Zawarta witamina C szczególnie w cytrynie, w korzystny sposób wpływa na zdrowie serca, jednocześnie pomagając utrzymać zdrowie komórek oraz działając przeciw wolnym rodnikom.

Marchewka posiada witaminę A oraz beta-karoten. To istotne dla osób chcących utrzymać zdrowie swoich oczu. Te składniki odżywcze chronią komórki przede wszystkim te, które znajdują się w rogówce.

Napój ten pomaga także schudnąć. Cechuje się on właściwościami moczopędnymi, likwiduje wzdęcia, a nawet pomaga usunąć zalegający nadmiar płynów w organizmie. Funkcja termogeniczna jest odpowiedzialna za spalanie tkanki tłuszczowej przez przyspieszenie metabolizmu organizmu.

Sok z marchewki i cytryny efektywnie zwalcza zmęczenie i jednocześnie działa w formie środka pobudzającego. Można go pić zamiast porannej kawy.

Kolejną korzyścią zdrowotną jest pomoc podczas grypy albo kaszlu. Marchewka to świetne lekarstwo na tego typu dolegliwości. Ten napój można stosować w formie kuracji wzmacniającej.

Składniki:

  • 2 szklanki posiekanej marchewki,
  • 1/4 szkl. soku z cytryny,
  • 1/4 szkl. wody.

Sposób przygotowania:

Pokrojoną drobno marchewkę należy włożyć do blendera, a następnie zalać ją wodą, po czym dokładnie wymieszać. Na koniec wystarczy dolać sok z cytryny i całość połączyć.

error: Treść zabezpieczona !!