Nie uwierzysz, jak sól może rewolucjonizować Twoje życie domowe – poznaj 8 trików.

Sól, współcześnie jeden z najczęściej stosowanych dodatków kulinarnych, jest nieodzownym elementem przy przyrządzaniu większości dań. Możliwości jej użycia są różnorodne.

Z ekonomicznego i bezpiecznego punktu widzenia, rozważymy metody wykorzystania pospolitej soli kuchennej, które wykraczają poza tradycyjne zastosowania, obejmując czyszczenie, higienę osobistą oraz pranie.

ZASTOSOWANIE SOLI W GOSPODARSTWIE DOMOWYM

Bóle zębowe?

Sól w ciepłej wodzie rozpuszczona może przynieść ulgę przy bólu zęba. Płukanie ust ciepłą solanką warto przeprowadzić, choć przedtem wizyta u dentysty jest wskazana. Brak pasty do zębów? Zastąpi ją mieszanka soli i sody, przygotowana w równych proporcjach.

Redukcja potliwości stóp

Kąpiel stóp w solance to dobry sposób. Dodaj 3 łyżki stołowe soli do 8 litrów wody. Pamiętaj jednak, że może to wysuszyć skórę, choć potliwość stóp się zmniejszy.

Usuwamy niechciane aromaty

Nieprzyjemny zapach po pieczeniu ryby w piekarniku? Pomocny będzie roztwór soli z cynamonem i wodą. Umieść go w piekarniku, ogrzewaj przez chwilę – niebawem zapach zniknie.

Czyszczenie okien w domowych warunkach oraz w aucie

Do 3 litrów letniej wody dodaj 2 stołowe łyżki soli. Tym roztworem możesz umyć szyby lub pozbyć się trudnych plam z mebli.

Metoda na łatwe pranie

Aby ubrania nie traciły koloru lub się nie kurczyły, do prania możesz dodać sól. Na plamy z czerwonego wina skutkuje roztwór wody z solą. Po nałożeniu tej mieszanki na plamę, łatwo ją wytrzesz, używając szmatki czy serwetki.

Czyszczenie sztućców srebrnych i miedzianych

Jeśli Twoje sztućce straciły swój blask, ocet z solą i sodą oczyszczoną zdziałają cuda. Błysk tych przedmiotów na pewno Cię zaskoczy po umyciu ich tym sposobem.

Odblokowanie zlewu

Zatkany zlew? Sól wsypana do niego, a następnie gorąca woda przepłyną przez niego i rozpuszczą zatory, sprawiając, że woda znów będzie płynąć swobodnie.

Peeling skórny

Mieszanka soli kamiennej i olejku lawendowego to doskonały sposób na peeling twarzy. Skóra po takim zabiegu będzie nawilżona dzięki olejkowi i odzyska swój blask dzięki soli. Po nałożeniu wystarczy spłukać twarz wodą, aby cieszyć się efektem.

error: Treść zabezpieczona !!