Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu lub działki. Dzięki temu mam czyste całe podwórko bez zbędnej drogiej chemii.

Mamy sposób na zwalczenie ślimaków bez konieczności kupowania środków chemicznych.

Ślimaki są w stanie wyrządzić mnóstwo szkód w naszych ogrodach, szczególnie kiedy jest ich tam wiele. Warto znać kilka metod na poradzenie sobie z inwazją ślimaków.

Potrafią uprzykrzyć życie ogrodników i zniszczyć ich plony w jedną noc, nawet świeżo posadzone sadzonki mogą paść ofiarą tych szkodników.

Często żerują na młodej kapuście, ogórkach, fasoli, rabarbarze czy też kalarepie. Dowiedz się jak uratować swój ogródek przed inwazją ślimaków.

Jak profilaktycznie zapobiegać wizytom ślimaków

Regularnie pozbywaj się chwastów, które jako źródło cienia i wilgoci, sprzyjają ślimakom, to właśnie takie miejsca lubią najbardziej. Często też można je znaleźć pod doniczkami lub w wysokiej trawie.

Ważne jest, by podlewanie roślin odbywało się rano, przez cały dzień gleba wyschnie, a ślimaki będą miały utrudniony dostęp do plonów.

Ratunek dla rabarbaru

Rabarbar posiada duże liście, które są doskonałym schronieniem dla ślimaków. W celu ochrony rabarbaru przed inwazją szkodników warto zrezygnować z sadzenia go na środku ogrodu warzywnego i umieścić go na skraju kwietników.

Warto wiedzieć, że istnieją rośliny odstraszające ślimaki. Należą do nich rośliny kłujące i twarde, a także zioła mające intensywny aromat.

Ślimaki nie przepadają za lawendą, nagietkiem, szałwią, rozmarynem i tymiankiem

Niezawodną metodą ochronną dla naszych upraw jest posadzenie tych roślin blisko siebie. Możesz również, pomiędzy nimi ukryć najbardziej zagrożone i kruche sadzonki, skutecznie uchroni je to przed wizytami ślimaków.

Kolejną możliwością jest stworzenie muru ochronnego z gałęzi róż, malin, jeżyn czy igieł.

Kłujące gałęzie wystraszą niechciane ślimaki. Dobrze sprawdzą się także pokruszone skorupki jajek, wtedy należy utworzyć z nich szeroki pas na więcej niż 10 cm.

Kofeina to toksyczny środek dla ślimaków, dlatego warto utworzyć pas z trocin i posypać go fusami po kawie.

Co jeśli ślimaki zagościły już w naszym ogrodzie

Wystarczy zwilżyć określone miejsce i położyć na nim kawałek kartonu. Na drugi dzień wszystkie ślimaki będą na kartonie, wtedy należy go podnieść i zabrać szkodniki w miejsce z dala od naszego ogrodu.

error: Treść zabezpieczona !!