Żegnajcie cellulit, żylaki i szerokie uda: Zainwestuj tylko 8 minut w ćwiczenia, efekt zauważy każdy.

Zestaw ćwiczeń, który dla Ciebie przygotowaliśmy, ma na celu nie tylko wzmacnianie nóg i zmniejszenie cellulitu. Skoncentrowany jest również na poprawie krążenia krwi, zapobieganiu wystąpienia żylaków oraz łagodzeniu problemów związanych z tą dokuczliwą dolegliwością.

Gdy wspomnimy, że cały zestaw można wykonać w zaciszu domowym, zaledwie w 8 minut, zapewne spodoba Ci się jeszcze bardziej. Idealnie jest zacząć od rozgrzewki mięśni. Aby to zrobić, przyjmij pozycję lekkiego zgięcia, umieszczając dłonie na jednym kolanie, a drugą nogę wyciągnij na bok. Każdą stronę ćwicz po 5 razy.

Skoki w gwiazdę

Pamiętaj o dzieciństwie – rozpoczynasz z nóg i dłoni złączonych u boków ciała. Ugnij lekko kolana, wyprostuj się, skocz w górę, łącząc ręce nad głową i rozkładając nogi szerzej niż ramiona. Lądując, łączysz z powrotem nogi i opuszczasz ręce wzdłuż ciała, starając się, aby były maksymalnie wyprostowane. Ćwicz tak przez 60 sekund.

Krok w bok

Utrzymuj nogi lekko ugięte w kolanach, a dłonie złączone pod brodą. Kiedy robisz krok na szerokość ramion, zacznij od prawej strony, wróć do pozycji startowej i wykonaj ruch w lewą stronę. Ręce pozostają nieruchome, a ciało lekko pochylone do przodu. Wykonaj po 10 powtórzeń na każdą stronę.

Pływanie na sucho

Leżąc twarzą do ziemi, z rękami wyciągniętymi przed sobą, na przemian podnoś lewą rękę i prawą nogę, a potem prawą rękę i lewą nogę. Nie zapomnij o prawidłowym oddychaniu. Powtórz to ćwiczenie 30 razy – po 15 na każdą nogę.

Superman

To ćwiczenie jest podobne do suchego pływania. Tym razem podnosisz jednocześnie ręce i nogi. Wykonaj 15 powtórzeń.

Przysiad oparty o ścianę

To ćwiczenie możesz wykonać w dowolnym momencie – nawet podczas mycia zębów czy przerwy w pracy. Kolana będą Ci wdzięczne za każde wykonanie tego ćwiczenia. Pozycja nóg jest tu kluczowa.

Oprzyj plecy o ścianę, zachowując od niej około 60 cm odstępu. Powoli przesuwaj się w dół, aż dojdziesz do momentu, gdy kolana będą pod kątem 90 stopni. Wytrzymaj w takim przysiadzie od 30 do 60 sekund i powtórz 2-3 razy.

Kolana razem

Wykonaj to ćwiczenie w jednej z trzech wersji. Możesz leżeć na plecach, podnosząc kolana do klatki piersiowej. Druga opcja to pozycja stojąca, gdzie na przemian zbliżasz kolana do klatki piersiowej. Plecy powinny być cały czas proste.

Bonus – pozycja relaksacyjna i profilaktyka żylaków

Ogromne korzyści zdrowotne niesie za sobą prosta statyczna pozycja, którą warto przyjąć codziennie po pracy, na przykład oglądając telewizję. Oprócz ulgi dla serca i układu krążenia, jest to jedna z najlepszych metod profilaktyki przeciw żylakom. I to nie koniec!

Rozłożenie nóg przyniesie Twojemu ciału wiele korzyści:

  • Natychmiastowa poprawa krążenia krwi i ulga dla serca,
  • Lepsze trawienie i stymulacja jelit,
  • Ulga dla obolałych stóp i zapobieganie ich obrzękom,
  • Stymulacja aktywności tarczycy i innych gruczołów dokrewnych,
  • Zmniejszenie obrzęków nóg i uczucia zmęczenia,
  • Korzystny wpływ na układ nerwowy i dotlenienie mózgu,
  • Lepsza jakość snu i redukcja stresu.

Na końcu dnia, przyjmując tę pozycję, możesz doskonale się zrelaksować, nie robiąc dosłownie nic więcej, niż leżąc z nogami rozłożonymi. Jako dodatek, łącz tę pozycję z prostymi ćwiczeniami oczu, obracając je zgodnie, a następnie przeciwnie do kierunku wskazówek zegara przez 30 sekund.

Jeśli dodatkowo podpierzesz miednicę, szybko zredukujesz napięcie w okolicach miednicy i dolnego odcinka kręgosłupa, co pomoże także na bóle związane z nerwem kulszowym.

error: Treść zabezpieczona !!