5 ćwiczeń, dzięki którym pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu z ramion i spod pach

Utrzymanie szczupłych ramion to marzenie wielu kobiet. Jednak z biegiem lat z powodu utraty kolagenu skóra traci jędrność i wiodczeje. Dla pań stanowi to ogromny kłopot.

Zazwyczaj ten problem dostrzega się dość późno, ponieważ większość czasu trzymamy ręce ułożone w dół, a wtedy wszystko wygląda dobrze. Natomiast kiedy kobieta włoży sukienkę z odsłoniętymi ramionami lub podniesie ręce do góry, dochodzi do odsłonięcia obwisłej skóry i uwidacznia się nadmiar tłuszczu. Za taki stan rzeczy odpowiada triceps, czyli mięsień trójgłowy ramienia.

Aby cieszyć się pięknymi wyciętymi sukienkami i koszulkami bez rękawów, trzeba zadbać o wygląd ramion. W dalszej części artykułu przedstawimy, w jaki sposób można zapobiec rozluźnieniu tricepsów oraz pokażemy zestaw ćwiczeń, dzięki którym poprawisz kondycję rąk.

Tłuszcz pod pachami

Podczas ceremonii wręczenia Oskarów w 2019 r. na czerwonym ekranie pokazało się wiele gwiazd m. in. Selma Blair, Emilia Clark, Sarah Highland czy Serena Williams. Choć panie są bardzo szczupłe, znad gorsetów ich fantazyjnie wyciętych sukienek wystawały fałdy tłuszczu. Po tym można poznać, że kobiety nie są już młode.

Jednak nadmiar skóry pod pachami może być spowodowana przez inne czynniki. Często nadprogramowa skóra jest skutkiem ubocznym nagłej utraty masy ciała. Zdarza się też, że wywołały ja czynniki genetyczne.

Istnieje skuteczna metoda na pozbycie się nadmiaru skóry spod pach i ramion. To zabieg chirurgiczny zwany brachioplastyką. Niestety nie każdy może sobie na niego pozwolić ze względu na wysoką cenę, konieczność przejścia rehabilitacji oraz możliwość wystąpienia powikłań. Dlatego najlepiej zdecydować się na skorzystanie z zestawu ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie w domu.

Dzięki nim uda ci się pozbyć oraz zapobiec odkładania się tłuszczu na ramionach. Dodatkowo poczujesz satysfakcję z tego, że osiągnęłaś sukces, co podniesie twoją samoocenę. Oto zestaw skutecznych ćwiczeń na triceps.

1. Pompki z krzesła

Do tego ćwiczenia potrzebne jest solidne krzesło. Stań do niego plecami i połóż ręce na jego krawędzi. Zegnij kolana i łokcie, a następnie powoli opuść ciało tak, aby pośladki nie dotykały podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej. Zrób 3 powtórzenia po 15 razy. Aby rozciągnąć mięśnie, przy każdym powtórzeniu staraj się połączyć łokcie za plecami.

2. Odwrócone pompki

Usiądź na podłodze, rozłóż ręce w odległości ok. 15 cm od miednicy i oprzyj się na nich. Zegnij nogi w kolanach, a następnie podnieś miednicę do góry. Po kilku sekundach opuść miednicę. Wykonaj ćwiczenie w trzech seriach po 15 razy. Zwróć uwagę na to, aby mięśnie ramion dobrze się rozciągnęły.

3. Wysięgnik z hantlami

Do wykonania tego ćwiczenia wykorzystaj hantle o wadze 0,5-2 kg lub butelki z wodą. Usiądź na krześle. Trzymaj plecy prosto. Obejmij jedną hantlę obiema rękami i pociągnij nad głowę. Następnie zegnij ręce w łokciach, wkładając hantel za plecy. Wróć do pozycji wyjściowej. Zrób 3 powtórzenia po 15 razy. Podczas ćwiczenia nie opieraj się o krzesło ani nie odchylaj pleców.

4. Przedłużenie ramienia

Jest to bardzo popularne ćwiczenie na triceps. Klęknij na krześle i pochyl się do przodu tak, aby ciało było ustawione równoległe do podłogi. Jedną rękę oprzyj na krześle a drugą chwyć hantel. Następnie zegnij ramię pod kątem 90 stopni i pociągnij je do tyłu. Powtórz ćwiczenie na drugiej ręce. Wykonaj w sumie 3 serie po 15 powtórzeń na każde ramię.

5. Pompki

Możesz przyjąć klasyczną pozycję lub wykonać damskie pompki podpierając się na kolanach. Zrób 3 serie po 15 powtórzeń. Na początku ćwiczenia wykonuj codziennie przez dwa tygodnie. Później możesz je powtarzać dwa razy w tygodniu. Są one szczególnie polecane kobietom po trzydziestce.

error: Treść zabezpieczona !!