Zacznij od dzisiaj – Zdziwisz się, że nigdy nie przyszło Ci to do głowy – 19 sztuczek, które pomogą wyeliminować nieprzyjemny ból całego ciała.

W momencie, gdy złapie nas ból, nie marzymy o niczym innym, jak o uśmierzeniu go. Zebraliśmy dla Ciebie najlepsze sposoby, aby ból szybko i skutecznie minął. Nigdy nie wiesz w którym momencie Cię dopadnie, dlatego warto znać chociaż kilka.

Klamerka na uchu

Słyszałeś kiedykolwiek o akupresurze? Na uchu jest mnóstwo punktów, które połączone są z innymi częściami ciała. Gdy je pobudzisz, możesz w szybki sposób zniwelować doskwierające i nieprzyjemne odczucia. Przedstawiamy Ci 6 podstawowych punktów akupresury, które powinieneś znać, aby wiedzieć w jaki sposób zwalczać ból. Uwierz – już kilka minut przypiętej klamerki pozwoli na usunięcie bólu.

Punkt nr 1.- bolesne zesztywnienie pleców i barków złagodnieje

Punkt nr 2. – umieść klamerkę w tym punkcie, aby uśmierzyć ból narządów wewnętrznych.

Punkt nr 3. – dzięki niemu zniwelujesz ból stawów

Punkt nr 4. – ból zatok i gardła odejdzie w zapomnienie

Punkt nr 5. – pozwól sobie na ulgę, gdy doskwiera Ci ból brzucha i żołądka

Punkt nr 6. – ten punkt pozwoli Ci złagodzić migrenę oraz uśmierzy ból serca.

Poparzony język

Na pewno nie raz Ci się to przydarzyło podczas picia pysznej kawy lub herbaty, bądź jedząc gorącą zupę – ze względu na wysoką temperaturę napoju czy potrawy może dojść do takiej sytuacji. W złagodzeniu bólu przy pieczeniu poparzonego języka doskonale sprawdzi się cukier.

Krwawienie? Dzięki temu sposobowi szybko je zatrzymasz

Niejednokrotnie dochodzi do skaleczenia podczas np. krojenia, czy obierania warzyw. Jeśli rana krwawi, zastosuj wazelinę, gdyż ona hamuje krwawienie.

Wyrywanie brwi jest dla Ciebie bolesne?

Skutecznym sposobem, aby złagodzić ból podczas wyrywania brwi, przetrzyj je przed rozpoczęciem kostką lodu. Dzięki temu staną się one mniej wrażliwe, a wyrywanie ich będzie całkowicie bezbolesne.

Ból podczas odklejania plastra?

Odklejanie plastra może być niekiedy bolesne lub nieprzyjemne. Jeśli chcesz się go pozbyć w bezbolesny i komfortowy sposób, przetrzyj go wacikiem nasączonym w olejku dla dzieci.

Zatkany nos

Jeśli doskwiera Ci przeziębienie bądź grypa, a do tego zatkany nos, to połóż na swoim stoliku obok łóżka cebulę. Pozostaw ją w tym miejscu na noc, aby udrożnić drogi oddechowe.

Jak zniwelować ogólny ból?

To najistotniejszy punkt akupresury, ponieważ przynosi on znaczną ulgę, gdy doskwiera ból. Masuj ten punkt z delikatnym naciskiem przez minimum 1 minutę.

Męczą Cię wzdęcia?

Ten punkt z akupresury pomoże Ci, jeśli męczą Cię problemy z trawieniem bądź perystaltyką jelit, a także gdy doskwiera obrzęk. Masuj z delikatnym naciskiem minimum 1 minutę.

Migrena to już nie problem!

Jeśli miewasz migrenę, to powinieneś znać ten punkt, który znajduje się na Twojej głowie. Delikatnie popchnij i trzymaj ten punkt, który znajduje się na czole co najmniej 1 minutę. Kciukami masuj punkty z tyłu szyi przez minutę.

Sposób na zmniejszenie gorączki

Ten punkt akupresury pomoże Ci zmniejszyć temperaturę ciała, a także pomoże na ból gardła. Naciskaj go delikatnie przez około minutę.

Ból krzyża? To doskonały sposób na ulgę!

Jeśli miewasz bóle krzyża, idealnym pomocnikiem w walce z nimi będzie ten punkt akupresury, który znajduje się na nodze. Naciskaj go przez minutę, a poczujesz zdecydowaną ulgę.

Kąpiel w pozycji siedzącej łagodzi stany zapalne, usuwa infekcje, a także pomaga przy hemoroidach.

Kąpiel z solą

Sól to doskonały środek, który działa przeciwbakteryjnie i leczniczo. Taka kąpiel pomoże Ci w wielu problemach, takich jak np. swędzenie przy hemoroidach. Dodaj 1/4 szklanki soli do ciepłej wody – tak, aby sól dobrze się w niej rozpuściła. Usiądź w misce z wodą i pozostań w niej przez 15-30 minut. Jeśli woda wystygnie- dolej ciepłej.Kąpiel z liśćmi borówki idealna na infekcje

To przepis, który pomoże wyleczyć infekcje dróg moczowych oraz hemoroidy. Liście borówki wspierają przy problemach gastrycznych, takich jak wzdęcia, czy biegunki. Zrób filiżankę herbaty z 2 łyżeczek suszonych liści jagód i dodaj ją do kąpieli. Siedź w niej minimum 5 minut – najlepiej, gdy będzie to 20 minut.

error: Treść zabezpieczona !!