Jak oczyścić wątrobę z toksyn w kilka dni. Lekarze o tym nie mówią ale to jest skuteczne

Wątroba jest jednym z głównych narządów w naszym organizmie. By zapewnić nam środki konieczne do życia – pełni szereg odpowiedzialnych za nie funkcji.

Metabolizm wszystkich substancji w organizmie, krążenie krwi, trawienie – w tych czynnościach bierze udział wątroba. Dlatego właśnie tak istotne jest, by dbać o zdrowie tego narządu, oczyszczać go z toksyn i chronić przed uszkodzeniem.

Większość narzędzi (w tym farmakologicznych) mających na celu oczyszczanie wątroby, często powodują niepożądane działania. Zapewne czytasz ten artykuł, ponieważ chcesz oczyścić swoją wątrobę z toksyn za pomocą naturalnych produktów – w tym przypadku wody i rodzynek.

Zdrowotne właściwości rodzynek

Rodzynki mają dużą zawartość witamin i minerałów. To jedno z najbogatszych źródeł przeciwutleniaczy. Zaledwie mała garść dziennie tych suszonych owoców ma korzystny wpływ na zdrowie serca i oczyszcza organizm ze złego cholesterolu.

Wywar z rodzynek daje mnóstwo korzyści dla organizmu. Przede wszystkim suszone owoce zawierają dużo mniej cukru niż w pierwotnej postaci.

4 dni picia wywaru z rodzynek przyniesie Ci dużo siły i energii oraz pozwoli Ci zauważyć istotną poprawę w układzie trawiennym.

Jeśli często przechodzisz bolesne trawienie i masz poczucie ciężkości w jamie brzusznej, to wywar pomoże Ci rozwiązać te problemy.

Dzięki niemu poprawia się stymulacja wydzielania soków żołądkowych, posiłki są lepiej trawione, a składniki odżywcze są lepiej wchłaniane przez organizm.

Taki wywar wzmacnia układ odpornościowy, zapobiega chorobom wątroby i układu sercowo-naczyniowego oraz stymuluje procesy biochemiczne biorące udział w oczyszczaniu krwi.

Jak przygotować wywar z rodzynek?

Składniki:

  • 150g rodzynek;
  • 400ml wody.

Przygotowanie:

Opłucz dokładnie suszone owoce. Przygotowaną wodę wlej na patelnię i poczekaj aż woda zacznie wrzeć.

Dodaj umyte wcześniej rodzynki do zagotowanej wody i gotuj tak przez 20 minut. Po tym czasie odstaw wywar na noc. Odcedź miksturę rano, podgrzej trochę do satysfakcjonującej Cię temperatury i wypij.

Przy zakupie rodzynek warto zwrócić uwagę na ich fakturę i kolor. Rodzynki nie powinny być ani zbyt twarde ani miękkie. Zawsze wybieraj rodzynki w ciemniejszych kolorach i unikaj błyszczących suszonych owoców.

Przez 4 dni pij wywar rano na czczo 30 minut przed posiłkiem. Wykonuj kurację oczyszczającą raz w miesiącu.
Kuracja wspomaga organizm w pozbyciu się obrzęków twarzy i problemów skórnych.

Krąży pogłoska, że jest to jeden z najlepszych sposobów na ratowanie wątroby. Koniecznie podziel się tym sposobem ze znajomymi!

error: Treść zabezpieczona !!