Położenie liścia laurowego na grzejniku w zimowy dzień przyniesie zaskakujący efekt

Wszyscy lubimy, kiedy w domu unosi się piękny zapach!

Niestety coraz więcej osób cierpi na alergie, przez co musi zrezygnować z używania odświeżaczy powietrza. Dodatkowo syntetyczne środki czystości są drogie i mogą szkodzić środowisku. Na szczęście istnieją naturalne sposoby na wprowadzenie przyjemnego nastoju do naszego wnętrza.

Dlaczego dobrze jest położyć liście laurowe na kaloryferze?

Spraye do pomieszczeń rzeczywiście sprawiają, że w domu pięknie pachnie, ale należy pamiętać o skutkach ubocznych nadużywania środków chemicznych. W czasach kiedy dbanie o środowisko naturalne powinno być priorytetem, warto poważnie zastanowić się nad zmianą dotychczasowych nawyków i powrócić do tradycyjnych rozwiązań.

Do produkcji odświeżaczy powietrza wykorzystuje się środki chemiczne, które mogą szkodzić naszemu organizmowi, powodując np. choroby układu oddechowego. Natomiast użycie liścia laurowego wprowadzi do Twojego domu przytulną atmosferę w pełni naturalny i zdrowy sposób.

Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją a świeży i piękny zapach, w mig rozniesie się po całym pomieszczeniu. Aromat rozgrzanych liści laurowych na pewno wzbudzi Twój zachwyt. Poczujesz go już po kilku minutach. W domu będzie się on utrzymywał nawet przez kilka dni.

Wykonanie:

Uruchom kaloryfer i poczekaj chwilę, aż się rozgrzeje.

Wyjmij z torebki garść liści laurowych i połóż je bezpośrednio na grzejniku. Nie zdejmuj ich od razu, ponieważ im dłużej będą na nim spoczywać, tym mocniejszy zapach się z nich wydobędzie. Aromat liści laurowych oprócz wprowadzenia cię w dobry nastrój, pomogą też pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Dzięki tej naturalnej i łatwo dostępnej przyprawie, szybko oczyścisz powietrze bez narażania swojego zdrowia. Za każdym razem, gdy będziesz miał ponury nastrój, problemy z zasypianiem lub poczujesz się zestresowany, zły czy zaniepokojony, po prostu odśwież powietrze w swoim domu. Włącz kaloryfer i rzuć na niego kilka liści laurowych.

Włóż do pralki

Liście laurowe można wykorzystać także do prania ubrań. Wystarczy tylko kilka sztuk, aby uzyskać oszałamiający efekt. Musisz tylko postępować zgodnie z instrukcją.

Wystarczy, że przed zrobieniem prania, włożysz do pralki liść laurowy i chwilę poczekasz. Efekt tej operacji cię zachwyci. Używanie tej rośliny do czyszczenia ubrań to jedna ze sztuczek, które kiedyś były stosowane przez nasze babcie i prababcie. Ta wiedza może się nam bardzo przydać także dzisiaj.

Liście laurowe nie dodadzą ubraniom miękkości ani zapachu, jednak doskonale sprawdzą się, gdy przypadkowo zafarbujesz swoje tkaniny. Większość nie wie o tym, że ta niepozorna przyprawa może pomóc pozbyć się przebarwień z ubrań i odzyskać ich kolor.

W tym celu włóż liście laurowe do kieszeni pralki. Dla uzyskania lepszego efektu możesz także wykonać wywar z tej rośliny a później namoczyć w nim brudne ubrania. Weź kilka liści laurowych, zalej wodą i zagotuj.

Kiedy woda się zagotuje, zdejmij garnek z ognia i poczekaj, aż wywar nasiąknie i ostygnie. Po 20-30 minutach zalej nim ubrania. Pozostaw je w naparze na ok. 3-4 godziny. Możesz co jakiś czas zamieszać roztwór ręcznie.

Po upływie tego czasu dokładnie wyciśnij tkaniny z mikstury i wypierz w pralce. Ta metoda najlepiej sprawdza się w przypadku białych ubrań.

Jeżeli sztuczka z liściem laurowym nie sprawdzi się, warto wykorzystać inny sposób. Możesz np. wsypać do pralki dwie łyżki soli.

Sól tradycyjnie wykorzystuje się do czyszczenia firan i obrusów, gdyż pomaga z nich usuwać plamy i przywracać biały kolor.

O dziwo można ją stosować również do prania kolorowych tkanin, ponieważ pomaga przywrócić im pierwotne barwy i zapobiega ich blaknięciu.

error: Treść zabezpieczona !!