Rosyjski dietetyk zdradził kilka ważnych zasad dotyczących zdrowego odchudzania. Oto specjalna metoda na utratę zbędnych kilogramów

Czy słyszałeś kiedyś o rosyjskim dietetyku Alexey Kovalkov? Być może w Polsce jego nazwisko nie jest tak popularne, jednak za wschodnią granicą jego sposób na utratę zbędnych kilogramów to prawdziwy hit!

Jeszcze kilka lat temu sam cierpiał na nadwagę. Udało mu się jej pozbyć dzięki swojej autorskiej diecie. Teraz dzieli się z nią innymi, aby tak jak on pożegnali się ze zbędnymi kilogramami.  Alexey stosował opracowaną przez siebie dietę 6 miesięcy i schudł 52 kilogramy! To bardzo imponujący wynik. Teraz doktor pomaga ludziom na całym świecie, stworzył nawet własną klinikę odchudzania.

Jeśli chcesz zacząć dietę metodą rosyjskiego naukowca, musisz najpierw zadać sobie kilka kluczowych pytań:

  • jaki jest powód Twojego przybierania na wadze,
  • wziąć odpowiedzialność za swój proces odchudzania – nikt nie zrobi tego za Ciebie!
  • jasno określić swoje cele.

Na pierwszym, przygotowawczym etapie, warto przygotowywać swoje ciało do ruchu i aktywności fizycznej.

Może pomóc zaopatrzenie się w krokomierz, który w prosty sposób pomoże monitorować swoje codzienne aktywności. Zalecana dzienna ilość kroków to około 10 tysięcy (między 8 a 12 tysięcy). Ważna jest także odpowiednia, zdrowa dieta.

Podstawa to odstawienie produktów wysoko przetworzonych typu fast food, produkty mączne, słodycze, napoje gazowane. Dietetyk uważa, że trzeba delikatnie oczyścić organizm z toksyn, aby uzyskać najlepsze efekty. Sam detoks pomaga zrzucić nawet 3-5 kilogramów.

Założenia diety odchudzającej Alexey Kovalkov są proste – łączą w sobie ćwiczenia odchudzające siłowe, codzienne spacery i zbilansowaną dietę.

Odchudzanie to nie same wymówki i wyrzeczenia, ale styl życia. Zgodnie z tą zasadą trzeba czerpać radość ze zdrowych posiłków, dieta nie powinna być karą. Taka technika pomaga pacjentom dietetyka schudnąć nawet 100-200 gramów dziennie.

Kolejny etap to utrwalenie wyników.

Jest o najważniejszy w całym procesie i pomaga w pełni cieszyć się jego efektami. Trwa około 12-18 miesięcy. W tym czasie osoba stosująca kurację utrwala wszystkie zdrowe nawyki, których się nauczyła i dzięki którym schudła.

Nacisk w diecie położony jest przede wszystkim na umiejętne łączenie produktów niskotłuszczowych białkowych. Dietetyk zaleca na przykład każdego wieczoru zjeść 2 jajka na twardo, dzięki dostarczamy sobie odpowiedniej porcji jajka. Warto jeść też otręby – sycą na długo, a mają niewiele kalorii.

Dieta odchudzająca musi być też bogata w warzywa, które dostarczą cennego błonnika – sałatę, szpinak, ogórki, marchew, paprykę. Warto używać też ziół, które wzbogacą smak potraw. W przypadku warzyw nie musisz się też ograniczać co do ilości i pory spożywanych produktów. Jedz także orzeszki piniowe. Zawarta w nich L-arganina pomaga spalać tkankę tłuszczową, zwiększa odporność na stres oraz dostarcza dobrych, zdrowych tłuszczy.

Na śniadanie najlepiej zjeść węglowodany złożone, na przykład płatki owsiane.

Nasycą na długo, dostarczą energii, ale nie spowodują magazynowania tkanki tłuszczowej. Nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na schudnięcie i każdy powinien dostosować kurację pod siebie, swoje możliwości i preferencje.

Inaczej do odchudzania powinny podejść osoby, które chcą zrzucić kilka kilogramów, inaczej te z dużą nadwagą. Jeśli problem jest poważny, dietetyk zaleca kontakt z lekarzem lub wykwalifikowanym dietetykiem. Dieta rosyjskiego uczonego opiera się tak naprawdę na prostych, uniwersalnych zasadach.

Określenie celu, monitorowanie postępów, zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Produkty, które zdecydowanie odradza to mąka, biały ryż, makaron i ziemniaki (węglowodany proste). Zaleca też, aby chudnąć stopniowo i rozsądnie. Nie istnieje dieta cud, jest tylko ciężka, codzienna praca.

Dobre odchudzanie to przede wszystkim odchudzanie zdrowe i bezpieczne. Aby takie było, dietetyk zaleca regularne badania, które pozwolą kontrolować nasz stan zdrowia. Podejdź do procesu całościowo i rozsądnie, a zobaczysz efekty.

error: Treść zabezpieczona !!