W połączeniu są niezawodne w walce z chorobą: Chrzan eliminuje wirusy, Kurkuma leczy płuca, a Cytryna usuwa śluz.

Mam od mamy przepis na ten chrzanowy cud i używam go co roku. Zawiera składniki które znacznie poprawiają naturalne leczenie chorób układu oddechowego. Grypa, wirusy i przeziębienia to choroby zakaźne, ale różnią się rodzajem wirusa, który je wywołuje.

Jednak ich skutek jest zawsze taki sam – nieprzyjemne pieczenie w gardle, zatkane zatoki, kaszel, gorączka, a w niektórych przypadkach bardziej skomplikowane zapalenie oskrzeli i płuc.Skuteczne jest naturalne leczenie wspomagające, szczególnie takie, które ma silne działanie przeciwzapalne, regenerujące i przeciwbakteryjne .

Chrzan

Chrzan ma silne działanie antybiotyczne i wzmacniające. Chrzan może skutecznie eliminować infekcje w organizmie i jest doskonałym uzupełnieniem leczenia wszelkich przeziębień. W grypie hamuje namnażanie się bakterii i wirusów oraz rozgrzewa organizm.

Podczas kaszlu i nieżytu nosa chrzan rozpuszcza nagromadzoną wydzielinę na błonach śluzowych dróg oddechowych, zarówno w jamach oddechowych, jak i w płucach, oskrzelach. Ten efekt odczujesz, gdy jest krojony, kruszony lub tarty, gdy uwalniają się substancje o działaniu dezynfekującym.

Sprawdzoną medycyną naturalną w sezonie grypowym jest codzienne przyjmowanie 1 łyżeczki świeżego chrzanu.

Kurkuma

Kurkuma jest uważana za naturalny cud z niezliczonymi korzyściami zdrowotnymi. Najważniejsze związki zawarte w tej substancji nazywane są kurkuminoidami i mają silne właściwości lecznicze, przeciwutleniające, przeciwzapalne, antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Kurkuma zapobiega niszczeniu tkanek płucnych, dzięki czemu jest jednym z najsilniejszych bojowników w stanach zapalnych i rekonwalescencji.

Cytryna

Znana jest z tego, iż ma korzystny wpływ na odporność. Witamina C odgrywa ważną rolę w uwalnianiu i eliminacji wolnych rodników tlenowych, które naturalnie występują w organizmie podczas normalnych procesów metabolicznych.

Cytryna zawiera również skuteczne flawonoidy, które wraz z witaminą C tworzą lecznicze połączenie – aktywnie regenerują tkankę łączną. Cytryny są ważnym źródłem fitochemikaliów. Należą do nich na przykład substancje zwane terpenami lub polifenolami lub flawonoidami.

Te mikroelementy mają również działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne. Cytryny mają również korzystny wpływ na drogi oddechowe, pomagając oczyścić je z nagromadzonego śluzu.

Miód

Oprócz znaczącego działania antybakteryjnego, musimy również wspomnieć o jego działaniu w walce z wirusami. Miód ma zdolność nawilżania podrażnionych błon śluzowych dróg oddechowych, wspomaga gojenie i ułatwia odkrztuszanie śluzu z płuc. Miód ma znaczące działanie w walce z wirusami, grypą i problemami układu oddechowego.

Jak przygotować leczniczy eliksir?

Potrzebujemy:

  • 125 g chrzanu
  • 3 cytryny
  • 3 łyżki miodu
  • 1 łyżeczka kurkumy

Przygotowanie:

Jeśli nie posiadamy cytryn niepoddanych obróbce chemicznej, moczymy je w wodzie z sodą wodorowęglanową na co najmniej 1 godzinę, aby zneutralizować wszelkie chemiczne zabiegi na skórce. Pokrój oczyszczony chrzan i nieobrane cytryny na małe kawałki i wymieszaj i wymieszaj z miodem i kurkumą. Przechowywać w zamkniętej butelce po dżemie w lodówce.

Jak dawkować?

Dawkowanie to 1 łyżeczka przed każdym posiłkiem przez 3 tygodnie. Zabieg powtarzamy w razie potrzeby z 1-2 tygodniowymi przerwami. Oprócz działania przeciw chorobom należy wspomnieć, że chrzan wspomaga trawienie, korzystnie wpływa na pracę wątroby, serca i naczyń krwionośnych.

W połączeniu z cytryną i miodem chrzan działa jak doskonały spalacz tłuszczu.

error: Treść zabezpieczona !!