Jest to niezawodny sposób na to, aby raz kupione warzywa i zioła sprawiły Ci radość na długi czas.

Domowe zioła i warzywa można dodawać do wielu potraw. Wiele osób rezygnuje z uprawy roślin, uważając, że jest to zbyt czasochłonne i kosztowne.

Istnieje prosty sposób, aby z niektórych roślin wyhodować nowe sadzonki. Oto kilka ziół i warzyw, które mogą wypuścić korzenie po umieszczeniu ich w wodzie. Dowiedz się, które rośliny są potrzebne tylko raz i jak używać ich w swojej kuchni przez wiele lat.

Bazylia i kolendra

Odetnij część łodyg, gdy osiągną długość 3-4 centymetrów. Umieść odcięte kiełki w szklance z wodą i postaw ją w nasłonecznionym miejscu. Pędy należy pozostawić, aby rosły, dopóki nie osiągną co najmniej dwukrotnej wielkości. Aby umożliwić im wzrost, można je przesadzić do doniczki wypełnionej ziemią.

Mięta

Można także użyć bazylii lub kolendry, odcinając kilka gałązek mięty i umieszczając je w szklance z wodą. Po tygodniu mięta zacznie wypuszczać białe korzenie. Po ich wydłużeniu należy przesadzić roślinę do dużej donicy. Należy zwrócić uwagę na miejsce jej ustawienia – mięta lubi miejsca nasłonecznione. Ważne jest, aby często ją podlewać i przesadzać co roku.

Seler

Ściętą podstawę selera należy umieścić w szklance z ciepłą wodą z mydłem. Gdy seler zacznie wypuszczać pierwsze liście, można go przesadzić.

Szczypiorek

Zdejmij łodygi, a końcówki zanurz w wodzie.

Czosnek

Młody czosnek jest delikatny i aromatyczny. Dzięki temu jest doskonałym dodatkiem do sałatek i sosów. Aby wyhodować młody czosnek, wystarczy namoczyć ząbki czosnku w wodzie. Szybko pojawią się kiełki, a następnie bujne pędy.

Kapusta pekińska

Umieść korzenie w wodzie i pozostaw do wyschnięcia na słońcu. Po około tygodniu lub dwóch roślina powinna być gotowa do przesadzenia. Aby wyrosła z niej chrupiąca, pyszna kapusta, należy umieścić ją w doniczce.

Sałata rzymska

Umieść sałatę w wodzie i odetnij połowę jej główki. Pozwól jej rozwinąć się nowym liściom przez kilka dni, a następnie przesadź ją do doniczki lub do ogrodu.

error: Treść zabezpieczona !!