Wynik eksperymentu zaskakuje: Przez 7 dni piła wodę z kiszonych ogórków.

Nie bez powodu mówi się, że przetwory domowej roboty są najzdrowsze. Okazuje się, że nawet zalewy czy marynaty mogą mieć właściwości lecznicze.

Tak jest chociażby z wodą po ogórkach kiszonych. Zamiast wylewać, zacznij ją pić! Już po tygodniu widać wyraźne zmiany.

Tak jak kapusta kiszona czy same ogórki, tak i woda może mieć dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Ten pozbawiony zbędnych cukrów napój, kryje w sobie mnóstwo cennych witamin. Picie kwaśnej wody nie tylko wzmacnia organizm, ale też reguluje pracę metabolizmu, a zatem sprzyja procesowi chudnięcia.

Woda z ogórków charakteryzuje się wysokim poziomem pozytywnych bakterii, które stymulują pracę jelit. Dodatkowo, dostarcza witaminę A, C i E, co sprzyja poprawie samopoczucia, ogólnej kondycji oraz wzmocnieniu układu immunologicznego.

Ponadto, napój reguluje poziom cukru we krwi, odświeża jamę ustną, a jeśli powstawał na bazie dużej ilości czosnku i ostrej papryki – skutecznie eliminuje zarazki.

Jak się okazuje, ten kwaśny wywar doskonale nawadnia, uzupełnia braki pierwiastków, takich jak np. sód, dzięki czemu działa pobudzająco, a przy okazji regeneruje tkanki. Z sukcesem może zastąpić kawę lub energetyki, które w nadmiernych ilościach nie sprzyjają naszemu zdrowiu.

Woda z ogórków posiada również walory smakowe. Nadaje się chociażby do zagęszczania i doprawiania kwaśnych zup, w tym kapuśniaku czy popularnej ogórkowej.

Dla wielu jednak wypicie samodzielnego soku może być jednak sporym wyzwaniem. Jeśli więc ktoś planuje rozpocząć kurację wodą z kiszonek, warto rozpocząć od drobnych porcji – chociażby po kieliszku.

Regularne picie wywaru z pewnością wpłynie na witalność i wzmocni organizm przed chorobami, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Warto więc przezwyciężyć niechęć do specyficznego smaku, by zyskać na zdrowiu!

error: Treść zabezpieczona !!